Żużel. Mistrzowie kraju, medaliści mistrzostw świata i Europy. Sprawdziliśmy, kim są nowi zawodnicy ZOOleszcz GKM-u

Piątka młodych zawodników dołączyła do kadry ZOOleszcz GKM-u Grudziądz, by rozwijać się pod okiem m.in. Roberta Kościechy w rozgrywkach Ekstraligi U24. Kim są, ile mają lat i jakie sukcesy na koncie?

Konrad Cinkowski
Konrad Cinkowski

Nicklas Aagaard

Jest najmłodszym z piątki zakontraktowanych przez GKM zawodników. Urodził się 19 lipca 2006 roku i pochodzi z miejscowości Haderslev położonej piętnaście kilometrów od centrum Vojens. Zaczynał, a jakże - od mini speedwaya, gdzie od początku należał do światowej czołówki.

Te słowa potwierdzać może fakt, że już jako dwunastolatek zajął 5. miejsce w Pucharze Europy oraz szóste w FIM Speedway Youth Gold Trophy. Rok później swoje wyniki poprawił i w Młodzieżowym Trofeum FIM, które określane jest za nieoficjalne mistrzostwa świata zdobył brązowy medal przegrywając z Bastianem Pedersenem (w sezonie 2022 Apator Toruń) i Jamesem  Pearsonem (Fogo Unia Leszno).

W tym roku Aagaard ścigał się w klasie 250cc. Cały czas szukał sposobu na to, by pokonać Bastiana Pedersena, który w ojczyźnie stał się istnym dominatorem i wygrywał zawody za zawodami. I choć w Danii ta sztuka się Nicklasowi nie udała to "zrewanżował się" w finale mistrzostw świata, w którym to lepszy od Aagaarda był tylko Oskar Paluch. Startował również w Pucharze Europy 250cc, gdzie zajął wysokie czwarte miejsce.

Czytaj także:
Rozmowy się już rozpoczęły. TVN chce iść na całość
Kiedyś chciał przejąć Polonię Bydgoszcz, a teraz ma plan na inny klub

Kup bilet na TAURON SEC w Chorzowie

KUP BILET na 2025 PZM FIM Speedway Grand Prix of Poland - Warsaw. KLIKNIJ i przejdź na stronę sprzedażową!

Czy któremuś z nich uda się zadebiutować również w PGE Ekstralidze?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Żużel na Facebooku
WP SportoweFakty
Zgłoś błąd
Komentarze (1)
  • SpartyFan Zgłoś komentarz
    GKM ale i całej EL życzę, żeby któryś z tych chłopaków odpalił, a wyjazdowe mecze GKM dały w końcu trochę emocji.