Relacja na żywo
Ostrowianie pokonali GKM Grudziądz 49:41, ale nie zdołali zdobyć punktu bonusowego, który był im niezbędny aby mogli się utrzymać w I lidze.
ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia jest już jedną nogą w II lidze. Ostrowianie żeby się utrzymać na zapleczu Enea Ekstraligi dwa ostatnie wyścigi muszą wygrać 5:1.
Lubelski Węgiel KMŻ Lublin pokonał Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 46:44. Przyjezdni rzutem na taśmę obronili punkt bonusowy. Lublinianie z kolei dzięki wygranej zapewnili sobie awans do rundy finałowej I ligi.
ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia ponownie ucieka drużynie z Grudziądza! Po 5:1 w 11. wyścigu jest 37:29.
Wszystko może się jeszcze wydarzyć w Lublinie. Przed wyścigami nominowanymi Lubelski Węgiel KMŻ Lublin wygrywa tylko 40:38.
GKM Grudziądz odrabia straty. W 9. biegu wygrał Tomasz Chrzanowski, trzeci był Norbert Kościuch a w meczu ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia prowadzi już tylko 28:26.
W Lublinie po 10. biegach gospodarze wygrywają 32:28. Świetnie jak na razie radzi sobie Daniel Jeleniewski, który wygrał wszystkie trzy swoje wyścigi.
Groźny upadek w Łodzi zanotował Rory Schlein. Australijczyk został na noszach przeniesiony do karetki i odwieziony do szpitala.
ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia jak na razie radzi sobie bardzo dobrze w starciu z GKM Grudziądz i wygrywa 16:8. W 4. biegu na skutek upadku Andrieja Karpowa i Michała Szczepaniaka ucierpiała dmuchana banda i mieliśmy przerwę w zawodach.
Betard Sparta Wrocław pokonała Unibax Toruń 49:41! Punkt bonusowy obronili jednak goście.
Trwa Paweł Przedpełski show! Młody zawodnik zdobył w meczu 15 punktów (1,2,3,3,3,3) a przed ostatnim wyścigiem Betard Sparta wygrywa już tylko 44:40.
Fogo Unia wygrała 4:2 w 14. biegu i przed ostatnim wyścigiem prowadzi 43:41.
Unibax systematycznie odrabia straty. Po 13. biegach przegrywa jednak 35:43 i musiałby się stać cud, żeby wygrał ten mecz.
Po raz kolejny w tym sezonie mamy Paweł Przedpełski show! Junior Unibaksu ma już na swoim koncie 12 punktów i to głównie dzięki niemu torunianie liczą się jeszcze w walce o punkty na Dolnym Śląsku.
Duże emocje w Lesznie. Przed wyścigami nominowanymi na tablicy wyników widnieje 39:39.
W Lublinie jak na razie jest 11:7 dla gospodarzy. Ubiegłoroczni liderzy lubelskiej drużyny: Robert Miśkowiak i Dawid Stachyra zaczęli występy od czwartych miejsc.
We Wrocławiu rozkręcił się Paweł Przedpełski (1,2,3,3). Słabo jedzie natomiast Ryan Sullivan (0,1,d). Ze zmiennym szczęściem startuje także Darcy Ward (3,2,u,1,d).
Ruszył także mecz w Ostrowie, gdzie ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia dzięki podwójnemu zwycięstwu w biegu młodzieżowym prowadzi w meczu 8:4.
Tymczasem w Łodzi Orzeł prowadzi 33:15. Najlepszym zawodnikiem rawickiej drużyny jest jak na razie Wiktor Gołubowskij (1,2,2).
Ruszył mecz w Lublinie. Po 1. wyścigu Lubelski Węgiel KMŻ Lublin prowadzi z Renault Zdunek Wybrzeżem Gdańsk 4:2.
Bardziej wyrównany niż we Wrocławiu jest mecz w Lesznie, gdzie po 10. biegach Fogo Unia prowadzi z Unią Tarnów 32:28.
Tai Woffinden i Zbigniew Suchecki pokonali podwójnie Warda oraz Sullivana i Betard Sparta prowadzi już 34:20! Wrocławianie nie dość, że mają dużą szansę na wygranie, to mogą jeszcze zgarnąć bonusa.
Zgodnie z oczekiwaniami Stelmet Falubaz Zielona Góra pewnie pokonał na swoim torze Lechma Start Gniezno. Mecz zakończył się wynikiem 66:24.
Rezerwa taktyczna nic nie dała. Darcy Ward upadł na 3. miejscu, Betard Sparta wygrała 4:2 i w meczu prowadzi dziesięcioma punktami. Oznacza to że wrocławianie odrobili straty z pierwszego spotkania!
Betard Sparta Wrocław po 7. biegach wygrywa ośmioma punktami, ale teraz Unibax w miejsce Kamila Brzozowskiego jako rezerwę taktyczną desygnuje Darcy'ego Warda.
Po 7. wyścigu Fogo Unia Leszno wyszła na prowadzenie 22:20. Stało się tak dzięki podwójnemu zwycięstwu pary Kenneth Bjerre - Grzegorz Zengota.
W Zielonej Górze przed biegami nominowanymi jest 56:22 dla gospodarzy. Nowy nabytek gnieźnieńskiej drużyny - Filip Sitera w trzech biegach nie zdobył ani jednego punktu.
Po dłuższej przerwie Tomasz Chrzanowski wraca do składu GKM Grudziądz. "Chrzanek" wziął już udział w próbie toru w Ostrowie, a towarzyszył mu w tym Andriej Karpow. Gospodarzy na próbie reprezentowali Nicklas Porsing oraz Kamil Adamczewski.
W Łodzi szykuje się prawdziwy pogrom. Po 5. biegach jest 22:8 dla Orła.
Fogo Unia Leszno odrobiła przed chwilą 2. punkty do Jaskółek z Tarnowa. Po 5. biegach jest 14:16.
Betard Sparta Wrocław jak na razie radzi sobie bardzo dobrze z Unibaksem Toruń. Po 6. biegach jest 22:14. Ryan Sullivan w swoim drugim starci zdołał pokonać Patryka Malitowskiego.
GKM Grudziądz liczy dziś m.in. na Andrieja Karpowa. Ukrainiec znajduje się ostatnio w niezłej dyspozycji. Podczas ubiegłorocznego spotkania grudziądzkiej drużyny w Ostrowie, Karpow szybko odnalazł optymalne ustawienia motocykla i dopiero w 15. biegu musiał uznać wyższość rywali (3,3,2*,2*,0). Grudziądzanie tamto spotkanie wygrali 57:33.
Ze strony gdańszczan udział w próbie toru w Lublinie wzięli Pieszczek i Miśkowiak. Z kolei gospodarze desygnowali na nią Barana i Woodwarda.
Po 4. biegach w Lesznie wygrywa Unia, ale ta z Tarnowa. Na tablicy wyników widnieje wynik: 10:14.
Natomiast Stelmet Falubaz Zielona Góra systematycznie powiększa swoją przewagę nad Lechma Startem Gniezno i po 10. wyścigach wygrywa już 43:17. Bardzo dobrze w zespole gospodarzy jedzie m.in. Alex Zgardziński (2*,3).
Speedway Wanda Instal Kraków pewnie pokonała Kolejarza Opole i rundę zasadniczą II ligi zakończyła na trzecim miejscu.
Ciasno w pierwszym łuku w Lesznie. Na wjeździe w wiraż upadli Artiom Łaguta i Damian Baliński. Obaj na jednym motocyklu wrócili do parku maszyn.
Ryan Sullivan powrót do Enea Ekstraligi zaczął od czwartego miejsca. Po 4. biegach Betard Sparta prowadzi z Unibaksem 14:10.
Zawodnicy z Gdańska, dotąd na 15. meczów w Lublinie wygrali 5. a w jednym udało mi się zremisować. Ostatni mecz tych drużyn w Lublinie miał miejsce w 2007 roku, a wtedy Wybrzeże zwyciężyło 51:42. Świetnie spisywał się wówczas Tomasz Chrzanowski (14) a dzielnie wspierali go Bjarne Pedersen i Artur Pietrzyk (obaj po 11). W zespole z Lublina na najwyższym poziomie pojechali Dariusz Śledź (13+1) i Daniel Jeleniewski (13).
Przed biegami nominowanymi Speedway Wanda Instal Kraków prowadzi z Kolejarzem Opole 50:28. Udany debiut w drużynie z Grodu Kraka zalicza Mads Korneliussen, który nie przegrał jeszcze z żadnym z rywali (3,2*,3,3).
Zakończyły się już pierwsze wyścigi w Lesznie i Wrocławiu. W obu mieliśmy remis 3:3.
ŻKS Litex MDM Polcopper Ostrovia żeby się utrzymać, musi wygrać z GKM Grudziądz za 3 punkty i liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych meczach. Ogółem w Ostrowie na 29. meczów z drużyną z Grudziądza, gospodarze wygrywali 24. razy. W 2006 roku doszło nawet do istnego pogromu, gdyż ostrowianie wygrali aż 70:20. Czysty komplet 15 "oczek" wywalczył wtedy Tomasz Jędrzejak, a z bonusami komplety zdobyli też Mariusz Węgrzyk, Matej Ferjan, Peter Karlsson i Morten Risager. Dla grudziądzan 6 "oczek" i bonus zdobył Jacek Krzyżaniak.
W Lublinie gorąco i bezchmurnie. Nic nie stoi na przeszkodzie w rozegraniu meczu. W pierwszym meczu zwycięstwo 47:43 odnieśli żużlowcy Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk.
W Ostrowie świeci słońce. W tej chwili na torze trwają jeszcze prace związane z ubijaniem nawierzchni.
Kolejarz Rawag Rawicz wystąpi dziś w Łodzi z czterema krajowymi juniorami w składzie.
Po 4. wyścigach Stelmet Falubaz wygrywa z Lechma Startem 16:8. Jedynym zawodnikiem gości, który jak na razie wygrał indywidualnie bieg jest Sebastian Ułamek.
W Lesznie właśnie trwa prezentacja.
Kilka zdjęć z wrocławskiego parku maszyn:
Jaskółkom dziś z pewnością marzy się powtórka z 2004 roku, kiedy to wygrały na stadionie im. Alfreda Smoczyka 48:41. Do triumfu wówczas poprowadzili ją Tony Rickardsson (11+2) i Tomasz Gollob (11). Dla Byków najwięcej punktów zdobył Jacek Rempała (11+2). Ogólnie jednak na torze w Lesznie częściej wygrywali gospodarze, bo na 21 spotkań, odnieśli 18. zwycięstw. Raz odnotowano remis.
Rawickie Niedźwiadki w Łodzi dotąd wygrywały 3. razy, a ostatnie takie zwycięstwo miało miejsce w 2007 roku, kiedy zwyciężyły 55:37. Do zwycięstwa poprowadził je Andrzej Ziaja, który zdobył komplet 15 punktów. Dobre występy zanotowali również Piotr Dym (11+2) i Robert Mikołajczak (11+1). Dla Orła 15 "oczek" w sześciu startach wywalczył Freddie Eriksson. Przyzwoite występy zaliczyli także Krzysztof Stojanowski oraz Henning Bager (obaj 9+1).
Z kolei w Lesznie w próbie toru udział biorą bracia Pawliccy, Artiom Łaguta oraz Martin Vaculik.
Rozpoczęła się próba toru we Wrocławiu. Ze strony gospodarzy jadą Tai Woffinden i Zbigniew Suchecki, ze strony gości Adrian Miedziński i Darcy Ward.
Ruszył mecz w Zielonej Górze. Po 1. wyścigu Stelmet Falubaz remisuje z Lechma Startem Gniezno 3:3.
Próba toru w Lesznie:
Pod telebimem w Lesznie "debiut" ma dzisiaj sektor rodzinny.
Jeszcze jedno zdjęcie z Leszna.
Foto: facebook.com/uniatarnowzssa
Wydaje się, że większych problemów z odniesieniem zwycięstwa nie powinien mieć dziś Orzeł Łódź. Lider rawickiego klubu Mariusz Puszakowski po raz ostatni w Łodzi ścigał się w 2010 roku. W meczu fazy zasadniczej "Puzon" zdobył dla zespołu z Lublina 8 punktów w pięciu startach. Lepiej spisał się w play-offach. W starciu rozegranym na łódzkim torze wystąpił on w siedmiu wyścigach, w których wywalczył 15 "oczek" i bonus. Warto też przypomnieć, że Puszakowski w latach 2000-2001 był jeźdźcem TŻ Łódź.
Tor we Wrocławiu wyraźnie sprzyja wznawiającemu karierę Ryanowi Sullivanowi. W sześciu ostatnich spotkaniach wliczając do dorobku także bonusy zaledwie raz zakończył mecz z jednocyfrowym dorobkiem; znacznie częściej zdarzały się za to pojedynki bardzo udane - dwukrotnie zdobywał tam po czternaście punktów. Gdyby nie zawieszenie kariery toruńscy kibice mogliby więc być spokojni o wynik Sullivana we Wrocławiu, jednak po wielomiesięcznej przerwie jego rezultat jest zagadką.
Średnia wyjazdowa w sezonie 2013: - Średnia we Wrocławiu (2010-2012): 2,1875
W Krakowie szykuje się bardzo pewne zwycięstwo gospodarzy. Po 7. biegach Speedway Wanda Instal wygrywa z Kolejarzem Opole 30:12.
Mały raport ze stadionu w Lesznie. Zdjęcie wykonane ok. 17:30
Bardzo ciekawie zapowiada się mecz w Lesznie. Goście z Tarnowa z pewnością liczą na punkty Janusza Kołodzieja, który w latach 2010-11 jeździł z bykiem na plastronie. "Koldi" reprezentując barwy leszczyńskiej Unii miał okazję bardzo dobrze poznać tajniki tamtejszego owalu, a w tegorocznym sparingu zdobyłna nim komplet dwunastu punktów. Znacznie gorszy występ Kołodziej zanotował w sezonie 2012. W ligowej potyczce z Bykami do protokołu zawodów zapisał zaledwie cztery "oczka". Występ tarnowianina podczas Memoriału Alfreda Smoczyka także nie był udany. Zdobywając cztery punkty, Kołodziej uplasował się dopiero na trzynastym miejscu.
Średnia na wyjeździe (sezon 2012): 1,8 Średnia w Lesznie (2012-2013): 1,5
Wielkie emocje w Rzeszowie. Przed ostatnim wyścigiem mamy remis 42:42.
No i Dospel Włókniarz Częstochowa wygrał w Bydgoszczy. Mecz zakończył się zwycięstwem Lwów 49:41.
W Rzeszowie przed biegami nominowanymi jest 39:39, a w Bydgoszczy przed ostatnim biegiem Dospel Włókniarz prowadzi 44:40.
Z kolei w Rybniku zawodnicy z Krosna nadal nie wyjeżdżają do biegów. Po 13. wyścigach jest 56:17 dla ŻKS ROW.
W Bydgoszczy przed wyścigami nominowanymi Dospel Włókniarz Częstochowa wygrywa 40:38.
Tomasz Gollob w ostatnich latach na torze we Wrocławiu czuje się jak ryba w wodzie. Gollob w ciągu trzech poprzednich sezonów w meczach ligowych na Stadionie Olimpijskim zaledwie trzykrotnie dojeżdżał do mety na innej pozycji niż pierwsza. Ewentualna powtórka tak dobrej dyspozycji także w niedzielę bardzo korzystnie wpłynęłaby na siłę rażenia Unibaksu.
Średnia wyjazdowa w sezonie 2013: 1,837 Średnia we Wrocławiu (2010-2012): 2,625
W 12. biegu Grigorij Łaguta i Artur Czaja wygrali 5:1 i Dospel Włókniarz wyszedł na prowadzenie 37:35!
Oba rozgrywane aktualnie mecze ENEA Ekstraligi mają wyrównany przebieg. W Rzeszowie PGE Marma prowadzi 31:29, a w Bydgoszczy wygrywa składywęgla.pl Polonia 34:32.
W Rybniku zawodnicy z Krosna nie zamierzają już chyba wyjeżdżać na tor. Trzy biegi z rzędu zakończyły się już zwycięstwami ŻKS ROW Rybnik 5:0.
Na trybunach stadionu w Krakowie jest około 1,5 tysiąca fanów czarnego sportu.
Stelmet Falubaz jest zdecydowanym faworytem w starciu z Lechma Startem i każdy inny wynik niż pewne zwycięstwo zielonogórzan będzie niespodzianką. Dotąd na swoim stadionie Falubaz z gnieźnieńską drużyną wygrywał 20. razy, notując też 5. porażek. Ostatnia taka przegrana miała miejsce 1 września 2002 roku, kiedy ówczesny ZKŻ Quick-Mix przegrał z Puls Startem u siebie 44:46. W zespole gospodarzy na dobrym poziomie pojechali jedynie Nicki Pedersen (16) i Rafał Kurmański (12+1). Przyjezdnych do triumfu poprowadził Krzysztof Cegielski (11+1).
składywęgla.pl Polonia Bydgoszcz ponownie wyszła na prowadzenie. Po 10. wyścigach prowadzi 31:29. Jedynie Emil Sajfutdinow w drużynie z Częstochowy jest jeszcze niepokonany.
W Łodzi niebo jest zachmurzone. Nie pada deszcz, ale prognozy pogody nie są zbyt optymistyczne. Synoptycy przewidują, że nad Łodzią około godziny 18 przejdzie burza.
Kolejna porcja zdjęć z Zielonej Góry:
Mecz w Rybniku będzie kontynuowany. Nie wiadomo jednak czy zawodnicy KSM Krosno zdecydują się na wyjazd do kolejnych biegów.
Po 7. wyścigach w Bydgoszczy mamy remis 21:21. Świetnie w drużynie Dospel Włókniarza spisuje się trio Holta - Jensen - Sajfutdinow. Żaden z tych zawodników nie stracił jeszcze punktów.
Zawodnicy KSM Krosno nie wyjechali do 9. biegu w Rybniku! Z kolei kibice z Krosna zwinęli swoje transparenty i opuścili stadion.
W Rybniku wykluczony za stworzenie niebezpiecznej sytuacji na torze został Claus Vissing. Zawodnik KSM podjechał atakującego go Lewisa Bridgera, który ledwo opanował motocykl. Nikt nie upadł, sędzia jednak przerwał bieg i wykluczył Vissinga.
Ogromny pech Nielsa Kristiana Iversena. Duńczyk jadąc na 1. miejscu zanotował defekt motocykla na ostatnim łuku i z 3:3 zrobiło się 5:1 dla gospodarzy. Po 4. wyścigach w meczu mamy remis 12:12.
W Bydgoszczy po 4. biegach dość nieoczekiwanie prowadzą gospodarze 13:11.
Tor w Krakowie nie stanowi dla opolskich żużlowców zagadki - doświadczeni seniorzy wielokrotnie się na nim ścigali. Niedzielne spotkanie będzie szczególne dla dwóch jeźdźców: Rafała Flegera i Stanisława Burzy. Fleger w zimowym okienku transferowym związał się z Wandą, lecz w jej barwach wystartował tylko raz, w anulowanym później spotkaniu z MIR-em Równe. Więcej szans nie dostał, choć znalazł się w awizowanym składzie m.in. na mecz w Rybniku. Po długich negocjacjach udało mu się uzyskać zgodę działaczy na wypożyczenie do Opola. W niedzielę otrzyma okazję do debiutu.
W przeszłości potwierdzał już, że krakowski owal mu odpowiada. W 2011 roku poprowadził Kolejarza do zwycięstwa, zdobywając 11 punktów. Jego dorobek byłby zapewne większy, jednak w ostatnim starcie dotknął taśmy. W kolejnym sezonie przeżywał huśtawkę nastrojów. W pierwszym spotkaniu obu drużyn uciułał ledwie punkt i spadła na niego fala krytyki. Zrehabilitował się w ćwierćfinale, kiedy, mimo zaległości treningowych, uzyskał 9 oczek.
Przedłuża się przerwa na kosmetykę toru w Rybniku. Sędzia nakazał prace zwłaszcza na drugim łuku.
W Bydgoszczy początek spotkania dla gospodarzy. Aleksandr Łoktajew i Krzysztof Buczkowski pokonali 5:1 Grigorija Łagutę oraz Rafała Szombierskiego.
Inauguracyjny wyścig w Rzeszowie dla Nickiego Pedersena. Na kolejnych pozycjach uplasowali się Tomasz Gapiński, Daniel Nermark oraz Dawid Lampart i w biegu odnotowaliśmy remis 3:3.
Na próbie toru w Krakowie wystąpią Kenneth Hansen, Marcin Wawrzyniak, Rafał Fleger i Marcin Rempała.
W Rzeszowie zawodnicy wyjeżdżają już do 1. wyścigu.
W drugim niedzielnym meczu II ligi Speedway Wanda Instal zmierzy się na swoim torze z Kolejarzem Opole. Zespół ze stolicy polskiej piosenki lubi ten tor, bo na 15. meczów wygrywał w Krakowie aż ośmiokrotnie! Ostatnie zwycięstwo w Opolu miało miejsce rok temu, kiedy to Kolejarz zwyciężył 47:43.
Fotorelacja z tamtego spotkania:
W Bydgoszczy i Rzeszowie trwa właśnie prezentacja.
Czy Emil Sajfutdinow poprowadzi drużynę z Częstochowy do wygranej w 89. w historii pojedynku przeciwko zespołowi z Bydgoszczy? Do tej pory cały czas lepszy bilans mają bydgoszczanie, którzy zwyciężali 46. razy. Lwy triumfowały 39. razy, a 3. razy odnotowano remis. W Bydgoszczy na 44 spotkania jedynie 7 razy częstochowianie wywozili punkty (4 zwycięstwa i 3 remisy).
Ostatnio Włókniarz przy ul. Sportowej triumfował... w 1994 roku wygrywając 50:40. Lwy do wygranej poprowadzili wtedy Joe Screen (12) i Sławomir Drabik (11). Najskuteczniejszymi zawodnikami gospodarzy byli bracia Gollobowie. Tomasz z bonusem zdobył komplet 15 "oczek", a Jacek w sześciu startach wywalczył 11 punktów.
Wszystkim śledzącym naszą relację i spędzającym przed monitorem sporo czasu polecamy ćwiczenia szyi :)
P.S Zapraszamy na SportowyBar.pl
Z kolei w Rzeszowie na próbie toru ze strony gorzowskiej pojawili się Daniel Nermark i Bartosz Zmarzlik. Gospodarzy reprezentowali natomiast Nicki Pedersen i Rafał Okoniewski.
Łoktajew bierze udział w próbie toru, w której jadą także Buczkowski, Jensen oraz Holta.
Aleksandr Łoktajew wraca do składu składywęgla.pl Polonii! Reprezentant Ukrainy zastąpi w składzie Bartosza Bietrackiego.
KSM Krosno powoli odrabia straty do ŻKS ROW Rybnik. Po 4. biegach Wilki przegrywają 10:14.
hmm...
W Rybniku sędzia Maciej Spychała zdecydował się na kosmetykę toru już po drugim biegu.
Nowa trybuna na stadionie w Zielonej Górze prezentuje się coraz bardziej okazale.
Foto: falubaz.com
Ruszył mecz w Rybniku. Po 1. wyścigu gospodarze wygrywają 5:1.
Gorzowianie chcąc zwyciężyć w Rzeszowie, muszą liczyć na punkty zawodników drugiej linii, w tym Pawła Hliba. "Hlipek" na rzeszowskim obiekcie już kilka razy pokazał, że potrafi się ścigać. Jeden z takich występów miał miejsce 8 sierpnia 2004 roku, kiedy Stal co prawda przegrała 42:48 ale 18-letni wówczas Hlib zdobył aż 16 punktów i bonus (3,3,2*,3,3,2).
W Rzeszowie dziś gorąco. Nicki Pedersen jednak nie od dziś ma na to sposób ;)
Foto: facebook.com/rzeszow.speedway
Na trybunach w Rybniku ok. 4. tys. kibiców. Mecz rozgrywany będzie wg I zestawu startowego.
Tuż przed rozpoczęciem spotkania w Rybniku Lewis Bridger postanowił jeszcze napisać tweeta.
Emil Sajfutdinow zna tor w Bydgoszczy jak własną kieszeń. Rosjanin od początku swojej kariery w polskiej lidze reprezentował barwy bydgoskiej Polonii. To właśnie na torze przy ulicy Sportowej systematycznie podnosił swoje umiejętności i z roku na rok notował coraz lepsze rezultaty. Dopiero przed obecnym sezonem lider klasyfikacji generalnej cyku Grand Prix zdecydował się opuścić Polonię i przeniósł się do Częstochowy. - Traktuję ten mecz tak, jak każdy inny. Skupiam się na tym, by zdobyć jak najwięcej punktów - powiedział po ostatnim meczu ligowym reprezentant Rosji.
Średnia wyjazd 2013 Sajfutdinowa: 2,367 Średnia w Bydgoszczy (2012): 2,422
Z informacji jakie uzyskaliśmy wynika, że Lechma Start Gniezno dokona dziś zmiany w składzie na mecz w Zielonej Górze. Za Mateja Zagara ma pojechać Filip Sitera.
Już za moment początek pierwszego dzisiejszego spotkania. A jak wyniki wszystkich meczów typują eksperci SportoweFakty.pl?
Mechanicy Jarosława Hampela przygotowują już sprzęt do meczu z Lechma Startem Gniezno.
Foto: falubaz.com
Stal Gorzów jest ostatnio w gazie i dziś w Rzeszowie na pewno będzie chciała powtórzyć wynik z zeszłego sezonu. Przypominijmy, że wtedy podpopieczni trenera Palucha wygrali na Podkarpaciu 50:40, a do zwycięstwa poprowadził ich Matej Zagar. Słoweniec w sześciu wyścigach zdobył 13 punktów.
Fotorelacja z tamtego spotkania:
Na próbie toru z drużyny KSM jeżdżą Fierlej i Busch. ŻKS ROW reprezentują natomiast Czałow i Bridger.
Składy na mecz w Rybniku potwierdzone. Za kontuzjowanego Ronnie Jamroży w drużynie z Krosna pojedzie Martin Malek. Dla Czecha będzie to pierwszy mecz ligowy w Polsce w tym sezonie.
KSM Krosno: 1. Claus Vissing 2. Adrian Szewczykowski 3. Martin Malek 4. Tobias Busch 5. Mariusz Fierlej 6. Mateusz Wieczorek 7. Łukasz Kret (gość)
ŻKS ROW Rybnik: 9. Roman Chromik 10. Vaclav Milik 11. Ilja Czałow 12. Michał Mitko 13. Lewis Bridger 14. Kacper Woryna 15. Mike Trzensiok (gość)
W pierwszym meczu pomiędzy KSM Krosno a ŻKS ROW Rybnik górą były Wilki, które triumfowały 46:43.
Fotorelacje z tego spotkania:
W zeszłym sezonie zawodnikami rybnickiej drużyny byli m.in. Mariusz Fierlej i Adrian Szewczykowski. Obaj jednak mogą zapomnieć o znajomości toru, bowiem ten po ostatniej przebudowie ma 378,6 metrów długości i jest o ponad 20 metrów dłuższy niż wcześniej.
Nim rozpoczną się niedzielne emocje, przypominamy wczorajszy triumf w Grand Prix Włoch Nielsa Kristiana Iversena
... a także polecamy naszą galerię z tych zawodów:
W Rybniku natomiast jest pochmurno, ale nie pada deszcz. Jest też bardzo duszno.
Na 18:30 zaplanowany jest mecz Betard Sparta Wrocław - Unibax Toruń. Na chwilę obecną pogoda w stolicy Dolnego Śląska jest niezła i rozegranie spotkania nie jest zagrożone.
O 14:08 przestało padać w Bydgoszczy, ale niebo niestety jest nadal zachmurzone.
W pierwszym dzisiejszym meczu ŻKS ROW zmierzy się na swoim torze z KSM Krosno i będzie to 10. w historii mecz pomiędzy drużynami z tych miast na torze w Rybniku. Dotąd lepszym bilansem pochwalić mogą się gospodarze, którzy zwyciężali ośmiokrotnie. Wilki na torze przy ul. Gliwickiej wygrały tylko raz i miało to miejsce w zeszłym roku, kiedy triumfowały 47:43, a do wygranej poprowadzili ich Kevin Woelbert i Adrian Szewczykowski (obaj po 10).
Fotorelacja z tamtego spotkania:
Na 16:00 zaplanowano mecz w Bydgoszczy, gdzie jest parno, a na niebie znajduje się coraz więcej chmur. W dodatku o godzinie 13:45 zaczął padać deszcz.
Witamy! Przed nami dziesięć meczów w polskich ligach żużlowcy. Relację LIVE ze wszystkich znajdziecie na naszym portalu. A w tym miejscu tradycyjnie zdjęcia, ciekawostki, raporty pogodowe i najważniejsze informacje.