Po godzinie prace nad torem zakończone, nawierzchnię przetestował Fricke. Niektórzy kibice wychodzą jednak ze stadionu.

1
5
czas Kosmetyka toru
Bieg 4

Spore odległości między zawodnikami. Młodszy z braci Holderów wygrał zdecydowanie ze starszym.

10
3
3
4
1
Bieg 3

Pickering zdeklasował przeciwników. Powiększał przewagę z okrążenia na okrążenie.

8
1
1
Bieg 2

Kurtz do końca naciskał Lidseya, lecz ten na mecie był nieco szybszy.

komentarz

Przed chwilą zakończyła się druga sesja treningowa. Wkrótce początek zawodów. Mówi się o 10-15 minutach do startu.

1
2
09:27

W Australii fala upałów i pożarów, o których głośno na całym świecie. Temperatura oscyluje wokół 40-45 stopni(!), także w Nowej Południowej Walii, gdzie odbywają się IM Australii. Decyzja o przesunięciu zawodów o godzinę wydaje się jak najbardziej słuszna.

1
9
2
1
09:24

Decyzją organizatorów turniej zostanie opóźniony o godzinę i rozpocznie się o godzinie 10:30 polskiego czasu. Powodem są zbyt duże upały panujące w tym momencie w Kurri Kurri. Na 9:30 planowany jest trening.

2
2
15:10

Przed rokiem mistrzem Australii został Max Fricke, obok którego na podium stanęli Rohan Tungate (on wygrał rundę w Kurri Kurri) i Chris Holder.

1
1
15:08

Najlepsza czwórka styczniowych Indywidualnych Mistrzostw Australii wywalczy awans do światowych eliminacji do cyklu Grand Prix 2021.

2
1
1
15:08

Kolejne turnieje mistrzostw odbędą się kolejno w: Albury-Wodondze (6 stycznia), Underze (7 stycznia), Mildurze (9 stycznia) i Gillman (11 stycznia).

1
1
1
2
Bieg 5

Bieg przerwany. Upadek Etheridge'a na drugim łuku pierwszego kółka. Prawdopodobnie powodem było zerwanie łańcucha. Zawodnik wstał o własnych siłach, ale został wykluczony z powtórki.