Po godzinie prace nad torem zakończone, nawierzchnię przetestował Fricke. Niektórzy kibice wychodzą jednak ze stadionu.

• Jack Morrison 0
  • Chris Holder 2
  • Jack Holder 3
  • Jye Etheridge 1

Spore odległości między zawodnikami. Młodszy z braci Holderów wygrał zdecydowanie ze starszym.

Bieg 3
  • Robert Medson 1
  • Josh Pickering 3
  • Jordan Stewart 2
  • Zane Keleher 0

Pickering zdeklasował przeciwników. Powiększał przewagę z okrążenia na okrążenie.

Bieg 2
  • Sam Masters 1
  • Jaimon Lidsey 3
  • Ryan Douglas 0
  • Brady Kurtz 2

Kurtz do końca naciskał Lidseya, lecz ten na mecie był nieco szybszy.

Bieg 1
  • Justin Sedgmen 1
  • Zach Cook 0
  • Max Fricke 3
  • Rohan Tungate 2

Na inaugurację łatwa wygrana Fricke'a.

Relacja na podstawie speedwayupdates.proboards.com oraz australianspeedwayriders.com

Przed chwilą zakończyła się druga sesja treningowa. Wkrótce początek zawodów. Mówi się o 10-15 minutach do startu.

W Australii fala upałów i pożarów, o których głośno na całym świecie. Temperatura oscyluje wokół 40-45 stopni(!), także w Nowej Południowej Walii, gdzie odbywają się IM Australii. Decyzja o przesunięciu zawodów o godzinę wydaje się jak najbardziej słuszna.

Decyzją organizatorów turniej zostanie opóźniony o godzinę i rozpocznie się o godzinie 10:30 polskiego czasu. Powodem są zbyt duże upały panujące w tym momencie w Kurri Kurri. Na 9:30 planowany jest trening.

Przed rokiem mistrzem Australii został Max Fricke, obok którego na podium stanęli Rohan Tungate (on wygrał rundę w Kurri Kurri) i Chris Holder.

Najlepsza czwórka styczniowych Indywidualnych Mistrzostw Australii wywalczy awans do światowych eliminacji do cyklu Grand Prix 2021.

Kolejne turnieje mistrzostw odbędą się kolejno w: Albury-Wodondze (6 stycznia), Underze (7 stycznia), Mildurze (9 stycznia) i Gillman (11 stycznia).

Nadchodzące biegi

Zawody w Kurri Kurri zostały odwołane z powodu niesatysfakcjonującego stanu toru. Kolejna runda planowana jest na 6 stycznia w Albury-Wodondze.

Bieg 5
  • Jye Etheridge w
  • Justin Sedgmen
  • Sam Masters
  • Jordan Stewart

Bieg przerwany. Upadek Etheridge'a na drugim łuku pierwszego kółka. Prawdopodobnie powodem było zerwanie łańcucha. Zawodnik wstał o własnych siłach, ale został wykluczony z powtórki.