Jeleniewski przez cały wyścig odpierał ataki Kylmaekorpiego.

Daniel Jeleniewski Rezerwa taktyczna za Jacob Thorssell
1
Nicolai Klindt Rezerwa taktyczna za Tomas H. Jonasson
0

Bogdanow prowadził od startu do mety. Jeleniewski przez cały wyścig atakował Lebiediewa.

Bieg 13
29
5 : 1
25

Pewna wygrana Bogdanowa. Lebiediew po ostrej walce na dystansie wyprzedził Jonassona i Czaję. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Zachęcamy do zabawy i sprawdzenia swojej wiedzy w naszym quizie żużlowym!

Bieg 12
24
2 : 4
24

Lepiej ze startu wyszli goście. Na drugim wirażu jadący po szerokiej Lindgren wyprzedził Polisa.

Bieg 11
22
4 : 2
20

Kylmaekorpi prowadził od startu do mety. Jeleniewski na drugim wirażu po szerokiej objechał Puodżuksa.

Bieg 8
18
3 : 3
18

Kylmaekorpi wygrał z ogromną przewagą. Kurmis nie liczył się w stawce.

Bieg 7
15
4 : 2
15

Na wyjściu z drugiego łuku Bogdanow wyprzedził Jonassona. Szwed do końca atakował Łotysza, lecz nie zdołał go wyprzedzić. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Wzruszona rodzina Rifa Saitgariejewa. "Jesteśmy dumne z Rifa. Dziękujemy Polakom"

Bieg 6
11
2 : 4
13

Jeleniewski najlepiej wyszedł spod taśmy i wygrał z dużą przewagą. Wyścig bez emocji.

Bieg 5
9
1 : 5
9

Częstochowianie wygrali start i nie oddali podwójnego prowadzenia. Thorssell skutecznie odpierał ataki Lindgrena.

Bieg 4
8
3 : 3
4

Kylmaekorpi na pierwszym łuku po szerokiej minął Jonassona, a następnie powiększał przewagę. Na wejściu w drugi wiraż Łęgowik wyprzedził Kurmisa. Przerwa na kosmetykę toru.

-> Tylko dwóch Polaków zapewniło sobie udział w Indywidualnych Mistrzostwach Świata Juniorów

Bieg 1
5
5 : 1
1

Dobry start Klindta, ale Duńczyk na przeciwległej prostej został minięty przez Bogdanowa i Puodżuksa. Następnie o dwa punkty Puodżuks musiał walczyć z Thorssellem. Łotysz wyprzedził zawodnika Włókniarza dopiero na ostatnim wirażu.

17:12 - mecz rozegrany zostanie według I zestawu startowego.

17:11 - koniec prezentacji. Na trybunach około 5 tysięcy kibiców.

17:03 - w Daugavpils rozpoczęła się prezentacja.

16:49 - w próbie toru udział biorą Jeleniewski, Czaja, Lindgren i Kylmaekorpi.

16:27 - na ponad 40 minut przed rozpoczęciem meczu na trybunach obecnych jest 1000 widzów.

15:44 - składy potwierdzone. Drugim juniorem w ekipie gospodarzy będzie Kurmis, a w zespole gości Łęgowik.

15:43 - w Daugavpils słonecznie, temperatura wynosi 20 stopni. Mecz rozegrany zostanie bez żadnych przeszkód.

Jak mecze typują eksperci WP SportoweFakty?

Bieg 2

Fatalny upadek na pierwszym łuku zanotowali Kurmis i Trofimow. Ten drugi wpadł w leżącego na torze rywala. Na szczęście obaj wstali o własnych siłach. Z powtórki wykluczony został Kurmis.

O losach wyścigu zadecydował start i rozegranie pierwszego łuku.

Bieg 3

Na trzecim okrążeniu Czaja ostro zaatakował Lebiediewa, który zaliczył upadek. Wcześniej częstochowianie lepiej wyszli spod taśmy, ale na dystansie Lindgren wyprzedził Jeleniewskiego, a Lebiediew minął Czaję. Z powtórki wykluczony został Czaja.

Jeleniewski najlepiej wyskoczył spod taśmy, ale na drugim łuku wyprzedził go Lindgren, a na następnym wirażu "Jelenia" minął Lebiediew.

Bieg 9

Pewna wygrana Puodżuksa, który prowadził od startu do mety. Bogdanow walczył z Czają o trzecią lokatę, ale na drugim łuku trzeciego okrążenia zanotował defekt. Łotysz jechał wówczas na końcu stawki.

Bieg 10

Na drugim wirażu Lebiediew wywiózł Jonassona, Szwed stracił panowanie nad motocyklem i zjechał na murawę. Jonasson ma spore pretensje do sędziego dotyczące stylu jazdy Lebiediewa. Przerwa na kosmetykę toru.

Polecamy nasze galerie z pięknymi żużlowymi podprowadzającymi!