• Igor Kopeć-Sobczyński 3
  • Lasse Fredriksen 1
  • Lukas Fienhage 0
  • Christian Thaysen 2

Igor Kopeć-Sobczyński prowadził od startu do mety. Lasse Frederiksen na dystansie wyprzedził Lukasa Fienhage.

Bieg 19
  • Frederik Jakobsen 3
  • Andreas Lyager 2
  • Oleg Michaiłow 1
  • Joel Kling 0

Frederik Jakobsen wpadł na metę na jednym kole. Oleg Michaiłow dojechał na trzecim miejscu, co oznacza, że Wiktor Lampart wywalczył srebrny medal IMEJ.

Garść informacji o stanie zdrowia Patricka Hansena.

Bieg 18
  • Patrick Hansen ns
  • Wiktor Lampart 3
  • Hubert Czerniawski 1
  • Patryk Wojdyło 2

Wiktor Lampart prowadził od startu do mety i zapewnił sobie medal mistrzostw Europy! Do samego końca o drugie miejsce walczyli Hubert Czerniawski i Patryk Wojdyło.

Bieg 17
  • Wiktor Trofimow jr 2
  • Jan Kvech 1
  • Arsłan Fajzulin 0
  • Dominik Kubera 3

Dominik Kubera na pierwszym łuku wysforował się na prowadzenie. Za jego plecami zmierzał Wiktor Trofimow.

Dominik Kubera mistrzem Europy juniorów!

Czy Dominik Kubera zostanie mistrzem Europy?

Przerwa na kosmetykę toru.

Bieg 16
  • Joel Kling 3
  • Christian Thaysen 1
  • Arsłan Fajzulin 2

Na starcie nie pojawił się Patrick Hansen, którego odwieziono do szpitala. Wyścig bez większych emocji.

Bieg 15
  • Patryk Wojdyło 0
  • Dominik Kubera 2
  • Igor Kopeć-Sobczyński 1

Igor Kopeć-Sobczyński i Frederik Jakobsen stoczyli ciekawą walkę o drugie miejsce. Duńczyk próbował wyprzedzić jeszcze Dominika Kuberę i na ostatnim okrążeniu dopiął swego.

Bieg 14
  • Oleg Michaiłow 2
  • Jan Kvech 0
  • Lukas Fienhage 1

Wiktor Lampart wygrał start, najlepiej rozegrał pierwszy łuk i pomknął po pewne trzy punkty.

Bieg 13
  • Hubert Czerniawski 2
  • Andreas Lyager 3
  • Wiktor Trofimow jr w

Upadek Andreasa Lyagera. Wyścig został przerwany. Z powtórki wykluczony został Wiktor Trofimow, który spowodował upadek Duńczyka.

Bieg 12
  • Hubert Czerniawski 0

Dominik Kubera z okrążenia na okrążenie powiększał swoją przewagę. Zawodnik Fogo Unii Leszno coraz bliżej medalu!

Z powodu problemów technicznych, wynik biegu 11. podamy za kilka chwil. Przepraszamy za zaistniałą sytuację.

Patrick Hansen zostanie odwieziony do szpitala.

Karetka z Patrickiem Hansenem wciąż jest na stadionie. W Stralsundzie natomiast znów zaczął padać deszcz.

Bieg 11
  • Jan Kvech d
  • Patrick Hansen w
  • Lasse Fredriksen 2

Frederik Jakobsen wyprzedził Jana Kvecha. Czech chwilę później zjechał z toru, ponieważ zanotował defekt motocykla.

Groźnie wyglądający upadek Patricka Hansena na prostej przeciwległej. Karetka wyjechała na tor. Sytuacja miała miejsce na ostatnim okrążeniu, kiedy Hansen i Jakobsen toczyli zaciętą walkę o zwycięstwo.

Patrick Hansen trafił na noszach do karetki.

Bieg 10
  • Igor Kopeć-Sobczyński 0
  • Arsłan Fajzulin 1
  • Wiktor Lampart 2

Najlepszym startem popisał się Andreas Lyager. Wiktor Lampart przy krawężniku wyprzedził Arsłana Fajzulina.

Bieg 9

Interesującą walkę o trzecie miejsce stoczyli Patryk Wojdyło i Lukas Fienhage. Niemiec rzutem na taśmę wyprzedził reprezentanta naszego kraju.

Opady deszczu szybko ustały. Zawody będą kontynuowane.

W Stralsundzie ponownie zaczęło padać.

Bieg 8
  • Christian Thaysen 3
  • Patryk Wojdyło w

Na pierwszym okrążeniu upadek zanotował Patryk Wojdyło. Wyścig został przerwany. Polak szybko się podniósł i wrócił do parku maszyn o własnych siłach. Wojdyło wykluczony.

W powtórce zdecydowane zwycięstwo odniósł Christian Thaysen. Andreas Lyager na dystansie wyprzedził Jana Kvecha.

Bieg 7
  • Lukas Fienhage 3
  • Frederik Jakobsen 2

Frederik Jakobsen zaatakował przy krawężniku Arsłana Fajzulina i wyprzedził Rosjanina. Duże odległości pomiędzy zawodnikami.

Bieg 6

Jeszcze na pierwszym okrążeniu Wiktor Lampart wyprzedził Lasse Frederiksena. Później starał się minąć jeszcze Dominika Kuberę.

Kto zwycięży w 6. biegu?

Bieg 5
  • Oleg Michaiłow 3
  • Patrick Hansen 0

Wiktor Trofimow próbował wcisnąć się pod łokieć Olegowi Michaiłowowi, ale jego atak nie przyniósł rezultatu. Na torze w Stralsund trudno znaleźć dogodną ścieżkę, która umożliwi wyprzedzenie rywala.

Sędzia Craig Ackroyd przeprowadza zawody bardzo sprawnie, a to ze względu na to, że prognozy pogody przewidują możliwość pojawienia się opadów deszczu.

Bieg 4

Od startu do mety prowadził Oleg Michaiłow. Patryk Wojdyło bezskutecznie atakował mistrza Norwegii - Lasse Frederiksena.

Bieg 3
  • Patrick Hansen 2
  • Andreas Lyager 1

Świetny start Dominika Kubery. Pod łokieć próbował wejść Polakowi Patrick Hansen, ale Kubera zdołał odeprzeć atak. Interesującą walkę o trzecie miejsce stoczyli Andreas Lyager i Lukas Fienhage. Dominik Kubera zwyciężył z dużą przewagą.

Bieg 2
  • Igor Kopeć-Sobczyński 2

Najlepszym startem popisał się Joel Kling. Do Igora Kopcia-Sobczyńskiego próbował zbliżyć się Jan Kvech.

Bieg 1
  • Frederik Jakobsen 1
  • Christian Thaysen 0

Wiktor Lampart wygrał start i znalazł się na prowadzeniu. W pogoń za swoim rodakiem rzucił się Wiktor Trofimow, później stawka mocno się rozciągnęła.

To był polski wieczór w Stralsundzie. Dominik Kubera został mistrzem Europy juniorów, a Wiktor Lampart zajął drugie miejsce! Wiktor Trofimow był 7., Igor Kopeć-Sobczyński 8., Hubert Czerniawski 13., a Patryk Wojdyło 15.

Finał IMEJ rozpocznie się za kilka chwil!

Nie będzie zawodników rezerwowych. W Stralsundzie nie pojawili się ani Nick Skorja, ani Connor Mountain. Za kilka chwil zawody się rozpoczną.

W Stralsundzie aktualnie nie pada. Trwają przygotowania do zawodów.

Gdyby pogoda przeszkodziła w rozegraniu turnieju, odwołany zostałby finał PGE Ekstraligi i finał Nice 1. Ligi Żużlowej.

Około godzinę temu przez Stralsund przeszły opady deszczu. Zawody powinny zostać jednak przeprowadzone.

Relacja na podstawie Radia Elka.

Który z Polaków zajmie najwyższe miejsce?

Do tej pory Polacy zdobyli w IMEJ osiem złotych medali. Dwa razy mistrzem został Rafał Okoniewski (Krsko 1998, Gniezno 1999), a po jednym krążku z najcenniejszego kruszcu wywalczyli Łukasz Romanek (Pardubice 2001), Karol Ząbik (Mseno 2005), Artur Mroczka (Stralsund 2008), Przemysław Pawlicki (Tarnów 2009), Piotr Pawlicki (Lublana 2011) oraz Bartosz Zmarzlik (Opole 2012).

Przed rokiem po mistrzostwo Europy sięgnął Robert Lambert. Drugie miejsce w Daugavpils zajął Bartosz Smektała, a podium uzupełnił Andreas Lyager.