MŚ 3x3. Co za metamorfoza Polaków! Wielkie trafienie Boguckiego

W końcu ruszyli! Po dwóch porażkach w słabym stylu stojący pod ścianą Polacy odnieśli dwa arcyważne zwycięstwa podczas mistrzostw świata w koszykówce 3x3, które od wtorku rozgrywane są w Wiedniu.

Krzysztof Kaczmarczyk
Krzysztof Kaczmarczyk
Adrian Bogucki Twitter / oficjalny profil TVP Sport / Adrian Bogucki
Pierwszego dnia Biało-Czerwoni zaliczyli klasyczny falstart. Żeby nie pakować walizek już po fazie grupowej, przed kolejnymi spotkaniami musieli wznieść się na wyżyny.

I zrobili to! W starciu z niepokonanymi do tej pory Litwinami wyszli na boisko zupełnie odmienieni. Była energia, wola walki i przede wszystkim wróciła skuteczność!

Emocji nie było końca, a do rozstrzygnięcia pojedynku potrzebna była dogrywka, w której gra się do dwóch punktów. Pierwszy zdobyli Litwini.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Nasi jednak szybko odpowiedzieli, a gdy dostali akcję na zwycięstwo, wykorzystali ją. Piłka powędrowała w ręce Adriana Boguckiego, a ten półhakiem zapewnił pierwszy triumf Polaków w Wiedniu. Po tym trafieniu zapanowała szalona radość w naszym obozie.

Nic jednak dziwnego, bo triumf ten otworzył drzwi do walki o awans do kolejnej fazy. Trzeba było jednak pokonać Belgów. To przyszło nadspodziewanie łatwo, bowiem Biało-Czerwoni kapitalnie trafiali z za dwa punkty. Ostateczny triumf 21:15 sprawił, że nadzieje na awans odżyły.

Sytuacja przed ostatnim meczem, w którym Portoryko zmierzy się z Belgią, jest taka, że na koniec każda z drużyn może mieć po dwa zwycięstwa i dwie porażki! Wtedy o końcowym układzie zadecyduje średnia zdobywanych w meczu punktów.

Bezpośrednio do ćwierćfinałów awans uzyskają tylko zwycięzcy każdej z czterech grup. Drużyny z miejsc 2-3 rywalizować będą w barażach.

Polska - Litwa 22:21 (po dogrywce)

Punkty dla Polski: Adrian Bogucki 9, Przemysław Zamojski 6, Mateusz Szlachetka 5, Szymon Rduch 2.

Polska - Belgia 21:15

Punkty dla Polski: Adrian Bogucki 6, Szymon Rduch 5, Przemysław Zamojski 4, Mateusz Szlachetka 4.

# Drużyna M Procent zwycięstwa Suma punktów zdobytych w meczu Średnia punktów zdobytych w meczu
1. Portoryko 3 67% 56 18,7
2. Izrael 4 50% 70 17,5
3. Polska 4 50% 80 20,0
4. Litwa 4 50% 78 19,5
5. Belgia 3 33% 54 18,0Zobacz także: Boston Celtics nie napisali historii. Miami Heat w Finałach NBA! Michał Kolenda: To był trudny sezon ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Kosmos! Ustanowili niezwykły rekord świata

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×