Nowy rekord na Mount Everest. 53-latek przeszedł do historii 

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/sst8848 / Kami Rita Sherpa
Twitter / twitter.com/sst8848 / Kami Rita Sherpa
zdjęcie autora artykułu

Nepalski szerpa stał się synonimem najwyższego szczytu świata, Mount Everest. Wszedł na słynną górę już po raz 27. w karierze!

"Dziś rano o godz. 8:30 Kami Rita Sherpa z powodzeniem wszedł na Mount Everest (8 849 m n.p.m.) po raz 27., w ramach Seven Summit Treks Everest Expedition 2023" - poinformował w środę (17 maja) twitterowy profil Seven Summit Treks.

Kami Rita pochodzi z wioski Thame w dystrykcie Solukhumbu w Nepalu. Od wielu lat pracuje jako starszy przewodnik w Seven Summit Treks.

"Poświęcił swoje życie alpinizmowi i stał się synonimem najwyższego szczytu świata. Od najmłodszych lat rozwija pasję do wspinaczki i robi to udanie od ponad dwóch dekad" - czytamy w komunikacie.

Nepalski szerpa wspiął się na Mount Everest po raz 27., pobijając swój własny rekord, który od kilku dni dzierżył z Pasang Dawą (26 wejść). Dokonał tego tradycyjną trasą południowo-wschodniego grzbietu, prowadząc jednego z zagranicznych wspinaczy.

Osiągnięcia Kami Rity wykraczają poza Everest. 53-latek zdobył także inne słynne ośmiotysięczniki, w tym K2, Czo Oju, Lhotse i Manaslu.

Zobacz: Wielki sukces polskiego duetu. Nie potrzebowali butli z tlenem i wsparcia To proszenie się o tragedię. Niepokojące informacje nt. Mount Everest

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: pamiętacie ją? 40-latka błyszczała w Madrycie

Źródło artykułu: WP SportoweFakty