"Poślizgnął się, był sam". Śmierć polskiego wspinacza w masywie Mont Blanc

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Frank Bienewald/LightRocket / Na zdjęciu: Mont Blanc
Getty Images / Frank Bienewald/LightRocket / Na zdjęciu: Mont Blanc
zdjęcie autora artykułu

Jak podała agencja prasowa ANSA, w masywie Mont Blanc doszło do wypadków, na skutek których śmierć poniosły cztery osoby. Wśród nich jest Polak.

W środę i czwartek miały miejsce tragiczne wypadki w Alpach, w wyniku których życie straciło czterech alpinistów. Trzech z nich zginęło po francuskiej stronie gór, a jeden po stronie włoskiej. Jak informują służby ratunkowe, na które powołuje się agencja prasowa ANSA, polski alpinista poniósł śmierć podczas wspinaczki na Mont Blanc.

Do tragicznego zdarzenia doszło w rejonie grani Gouter, jednej z najtrudniejszych części trasy na Mont Blanc. Według informacji przekazanych przez żandarmerię z Chamonix, polski wspinacz, wspinając się samotnie, poślizgnął się i poniósł śmierć na miejscu.

- Wspinacz poślizgnął się, był sam - przekazały służby, cytowane przez ANSA.

Z doniesień dowiadujemy się również, że warunki pogodowe panujące w tamtym rejonie były dobre, ale wcześniej nastąpił obfity opad śniegu.

- Po latach niewielkich opadów i wysokich temperatur brakuje przyzwyczajenia do obecności śniegu na pewnych wysokościach. Przy braku należytej uwagi, istnieje ryzyko poślizgnięcia się - podkreślił dyrektor alpejskiego pogotowia górskiego, Paolo Comune.

Pozostałe ofiary to wspinacze z Tajwanu, Niemiec i Włoch

Mont Blanc to najwyższy szczyt Alp (4809 m n.p.m.).

Czytaj także: Tragedia. 34-latek stracił życie w Alpach

Czytaj także: Wielki wyczyn polskiego himalaisty. Zrobił to jako pierwszy

Źródło artykułu: WP SportoweFakty