Pierwszy zdobywca Nanga Parbat: Do zobaczenia w górach, przyjacielu

Alex Txikon był w 3-osobowym zespole, który w 2016 roku zdobył zimą szczyt Nanga Parbat. Teraz stara się wejść na Mount Everst i właśnie tam dowiedział się o dramacie Tomasza Mackiewicza. - Do zobaczenia w górach, przyjacielu - napisał.

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Szczyt Nanga Parbat był od wielu lat głównym celem Tomasza Mackiewicza Facebook / Tomasz Mackiewicz/Facebook / Szczyt Nanga Parbat był od wielu lat głównym celem Tomasza Mackiewicza

- Ze stoków Everestu z uwagą śledziliśmy informacje dochodzące z Nanga Parbat. Dzisiaj dowiedzieliśmy się, że Elisabeth Revol jest bezpieczna, uratowana przez polski zespół, a szczególnie za sprawą Adama Bieleckiego i Denisa Urubki, którzy pracowali nad zimowym wejściem na K2. Chcę także wykorzystać okazję, by w tym trudnym momencie powiedzieć, że wszystkie nasze myśli kierujemy do rodziny i przyjaciół Tomka Mackiewicza. Do zobaczenia w górach, przyjacielu - napisał na Facebooku Alex Txikon.

Hiszpański alpinista był uczestnikiem pierwszego zimowego wejścia na Nanga Parbat. Jest także zdobywcą jedenastu ośmiotysięczników, ale na Mount Everest jeszcze nie stanął. Od początku stycznia wraz ze swoim zespołem powoli przesuwa się w kierunku szczytu. Obecnie znajduje się na wysokości 6800 metrów. Nie używają butli tlenowych.

ZOBACZ WIDEO: Michał Bugno: Akcja Bieleckiego i Urubki była spektakularna, brawurowa i heroiczna. Przejdzie do historii światowego himalaizmu

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×