WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Wyprawa na K2: Szybszy powrót członków wyprawy. Są już w Islamabadzie

Uczestnicy narodowej wyprawy na K2 dotarli już do Islamabadu. Udało się także przyspieszyć ich powrót do Polski - nastąpi on już w najbliższy poniedziałek.
Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: K2

W czwartek członkowie wyprawy zostali przetransportowani samochodami do Skardu, gdzie czekał na nich samolot. Ten już w piątek zabrał ich do Islamabadu. O wylądowaniu w stolicy Pakistanu poinformowano na Facebooku.

Ponadto ogłoszono, że udało się przyspieszyć powrót ekipy do Polski. Ten nastąpi już w najbliższy poniedziałek, co niezwykle ucieszyło internautów. Ci zapowiedzieli już gorące powitanie alpinistów.

Dodajmy, że wyprawa na K2 okazała się niepowodzeniem. Z powodu fatalnych warunków i złych prognoz pogodowych 5 marca Krzysztof Wielicki, w porozumieniu z pozostałymi uczestnikami wyprawy, zdecydował o jej przedwczesnym zakończeniu.

O wyprawie zrobiło się głośno pod koniec stycznia, gdy tylko bohaterska akcja czwórki himalaistów - Adama Bieleckiego, Jarosława Botora, Piotra Tomali i Denisa Urubki uratowała życie Elisabeth Revol pod szczytem Nanga Parbat. Nie udało się uratować z kolei Tomasza Mackiewicza.

Następnie duże poruszenie wywołała decyzja Urubki, który w ostatnich dniach lutego  zdecydował się na samodzielny atak szczytowy bez zgody kierownika. Nie udało mu się zdobyć K2, a po powrocie do bazy zdecydowano o zakończeniu współpracy i jego powrocie do Polski.

ZOBACZ WIDEO: Denis Urubko będzie chciał wrócić na K2. Na razie stawia sobie inne cele

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
Facebook

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×