WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Rodzinne miasto doceniło Adama Bieleckiego. Himalaista zostanie honorowym obywatelem Tychów

Władze Tychów postanowiły docenić sukcesy osiągane przez Adama Bieleckiego. Wybitny polski himalaista zostanie honorowym obywatelem swojego rodzinnego miasta.
Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Agencja Gazeta / Jakub Ociepa / Na zdjęciu: Adam Bielecki

35-latek urodził się w Tychach i w tym mieście spędził swoje młodzieńcze lata. Tu ukończył I LO im. L. Kruczkowskiego i obserwując poczynania innego tyszanina - Krzysztofa Wielickiego - zaraził się pasją do gór. Choć obecnie mieszka w Krakowie, to wspiera rodzinne tereny.

Z ideą uhonorowania himalaisty wystąpiła radna Lidia Gajdas z klubu radnych Inicjatywa Tyska. - Oczywiście o osiągnięciach Adama Bieleckiego wiedziałam od dawna i zawsze mu kibicowałam, bo to przecież tyszanin. Po jego wspaniałej, bohaterskiej akcji, kiedy wraz z kolegami uratowali Elisabeth Revol na Nanga Parbat, uznałam, że od społeczności naszego miasta należy mu się jakieś specjalne uhonorowanie - przyznała miejska radna.

Rada miasta ma podjąć stosowną uchwałę na czwartkowym posiedzeniu w Teatrze Małym. Przyznanie Bieleckiemu odznaczenia Honorowego Obywatela Miasta Tychy uargumentowano "jako wyraz najwyższego szacunku i uznania dla jego wybitnych dokonań wspinaczkowych, forma podziękowania za szlachetny gest niesienia pomocy podczas bohaterskiej akcji ratunkowej na Nanga Parbat, a także ogromny wkład w promocję miasta Tychy na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej".

Bielecki to jeden z najwybitniejszych polskich himalaistów ostatnich lat. Zimą tego roku wraz z Denisem Urubką, Jarosławem Botorem i Piotrem Tomalą uratował Elisabeth Revol. Jest pierwszym zimowym zdobywcą Broad Peak i Gaszerbrum I.

ZOBACZ WIDEO Skoki narciarskie na PGE Narodowym? Adam Małysz mówi o jednym warunkuRedakcja WP SportoweFakty na Instagramie, śledź nasze STORIES!

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
tychy.pl

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×