Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Elisabeth Revol wkrótce przyjedzie do Polski. Spotka się z fanami himalaizmu

Francuska himalaistka będzie jednym ze specjalnych gości 14. edycji Spotkań z Filmem Górskim. Event został zaplanowany na dni 30.08.-2.09.2018 w Zakopanem. Obok Revol będzie można posłuchać Adama Bieleckiego, Jarosława Botora i Piotra Tomalę.

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Elisabeth Revol (na pierwszym planie) oraz Tomasz Mackiewicz podczas wyprawy na Nanga Parbat Facebook / ElisabethRevolexpe/Facebook / Na zdjęciu: Elisabeth Revol (na pierwszym planie) oraz Tomasz Mackiewicz podczas wyprawy na Nanga Parbat.
Elisabeth Revol kilka miesięcy temu zapowiedziała, że będzie chciała się osobiście spotkać z najbliższą rodziną Tomasza Mackiewicza. Przypomnijmy, że pod koniec stycznia 2018 roku pod szczytem Nanga Parbat (8126 m n.p.m.) doszło do tragicznych wydarzeń. Po wejściu na szczyt, polskiego himalaistę dopadła choroba wysokościowa. Nie było szans, aby samodzielnie zszedł do wysokości, z której mógłby go zabrać helikopter. Revol - która była w lepszym stanie - samodzielnie wyszła naprzeciw ekipie ratunkowej (Adam Bielecki, Denis Urubko, Piotr Tomala oraz Jarosław Botor) i została uratowana. Mackiewicz pozostał na wysokości mniej więcej 7200 m n.p.m. Na zawsze. - Chcę o tym wszystkim opowiedzieć rodzinie Tomka - mówiła Revol.

Serwis podhale24.pl właśnie poinformował o tym, że Francuzka znalazła się wśród gości zaproszonych na 14. edycję Spotkań z Filmem Górskim, która odbędzie się na przełomie sierpnia i września (30.08.-2.09.) w Zakopanem.

"O pasji, przyjaźni i partnerstwie w górach najwyższych" - pod takim hasłem odbędzie się spotkanie, w którym obok Revol pojawią się: Bielecki, Tomala i Botor. W czwórkę mają opowiadać o tragicznych wydarzeniach z Nangi, o akcji ratowniczej, o swoich kolejnych planach.

- Trudno mi teraz odpowiedzieć na wiele wiadomości. Wielu pyta mnie jak się czuję? Tak naprawdę jestem w środku burzy z myślami. Jak w ogóle żyć po tej tragedii? Jak spojrzeć sobie w oczy i nie zamykać się w sobie? - napisała pd koniec kwietnia 2018 na swoim profilu FB Revol. Być może jej decyzja o przyjeździe do Polski oznacza, że jest już gotowa opowiedzieć szerszej publiczności o tym, co przeżyła w Pakistanie.

Podczas kilku dni w Zakopanem będzie można obejrzeć aż 48 godzin filmów związanych z alpinizmem oraz wysłuchać znakomitych gości. Lista obejmuje aż 40 nazwisk. Wśród nich znajdziemy m.in. Krzysztofa WielickiegoRafała Fronię czy Bogusława Kowalskiego. W Spotkaniach z Filmem Górskim może wziąć udział każdy, kto wykupi bilet. Karnet na wszystkie dni kosztuje obecnie 110 zł od osoby.

ZOBACZ WIDEO Elisabeth Revol: Mam w sobie dużo gniewu. Mogliśmy uratować Tomka


Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
podhale24.pl
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×