KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Koronawirus uderzył w biznes polskiego wspinacza. Musiał wystawić go na sprzedaż

Jacek Czech prowadził w Rudzie Śląskiej ściankę wspinaczkową. Rządowe obostrzenia sprawiły, że musiał zamknąć interes. Teraz lokal został wystawiony na sprzedaż.

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Bunkier w Rudzie Śląskiej Facebook / Bunkier / Na zdjęciu: Bunkier w Rudzie Śląskiej
W Rudzie Śląskiej od wielu lat działał "Bunkier", który był ścianką wspinaczkową. Zajęcia w nim prowadzili Halina oraz Jacek Czech. To do nich należał lokal, z którego korzystało wielu mieszkańców Górnego Śląska.

Od kilku tygodni nic się tam nie dzieje. Szkoła wspinaczkowa została zamknięta z powodu rządowych obostrzeń, które mają pomóc spowolnić pandemię koronawirusa. Problem w tym, że to doprowadziło do tego, że słynny taternik nie jest w stanie dalej prowadzić biznesu.

- Kiedy prowadzi się sekcje dla dzieci i dorosłych, a nagle przychodzi covid i trzeba zamknąć działalność z dnia na dzień, to tak, jest ciężko. Wciąż trzeba płacić podatki oraz rachunki, dbać o utrzymanie obiektu, a to wszystko kosztuje - mówi Czech w "Dzienniku Zachodnim".

ZOBACZ WIDEO: Liga Narodów. 8 sekund ciszy Lewandowskiego. "Pewne słowa powinny paść między trenerem a drużyną"

W końcu przyszedł czas na podjęcie bardzo trudnej decyzji. "Bunkier" został wystawiony na sprzedaż. Cena za lokal o powierzchni 263 m2 to 278 tys. złotych. Nowy właściciel będzie mógł nadal prowadzić klub wspinaczkowy, ale ma także możliwość przerobić go pod inną działalność lub na lokale mieszkalne.

W grę wchodzi jeszcze jedna opcja. Czechowie są gotowi go wynająć. Kwota to 2,5 tys. zł za miesiąc. Ogłoszenie cały czas jest aktualne, więc wygląda na to, że jeszcze nie udało się znaleźć nowych właścicieli. Taternik nawet wierzy, że ścianka wspinaczkowa nadal będzie funkcjonować.

- Myślę, że gdyby znalazła się grupa młodych, zapalonych osób, która chciałaby to przejęć z własną koncepcją i pomysłami na atrakcje, to udałoby im się odrodzić wspinaczkę w Rudzie Śląskiej. Ludzie wciąż dzwonią i pytają, czy otworzą się sekcje oraz zajęcia dla dzieci, więc klimat jest odpowiedni - komentuje właściciel.

Jacek Czech dodał, że swoją działalność będzie kontynuować, ale w terenie. To uznany specjalista w naszym kraju, który zdobywał medale w wielu zawodach wspinaczkowych i skialpinizmie. Na koncie ma także udział w wyprawach na szczyty Cho-Oyu i Nanga Parbat.

Po kilku latach działalności ściankowej nadszedł czas na zmiany. Nasza ściana jest na SPRZEDAŻ...

Opublikowany przez W SKALE Bunkier - ścianka wspinaczkowa Poniedziałek, 16 listopada 2020

Znany himalaista ma kandydatów do zdobycia K2 zimą. Jednym z nich Andrzej Bargiel >>

Zmarł słynny taternik Ryszard Pilch. Walczył z ciężką chorobą >>

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Polub SportoweFakty na Facebooku
Zgłoś błąd
WP SportoweFakty
Komentarze (0)
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×