Kolejka na Everest. Zobacz hitowe zdjęcie spod ośmiotysięcznika (foto)

Mingma Dorchi Sherpa jest autorem zdjęcia, które lotem błyskawicy obiegło media społecznościowe. Na fotografii widzimy dziesiątki wspinaczy w drodze na najwyższy szczyt Ziemi.

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
Kolejka wspinaczy na Everest Twitter / twitter.com/4sportua / Kolejka wspinaczy na Everest
"Zdjęcie dnia: wspinacze w korku prowadzącym na szczyty Everest i Lhotse 30 maja 2021 roku. Autorem fotografii jest Mingma Dorchi Sherpa" - czytamy na twitterowym profilu ukraińskiego portalu 4sport.ua.

Zdjęcie na Mount Everest (najwyższy szczyt Ziemi - 8 849 m n.p.m. - położony w Himalajach na granicy Nepalu i Chińskiej Republiki Ludowej) chociaż robi duże wrażenie z powodu długiej kolejki, w której ustawili się wspinacze, nie jest niczym niezwykłym o tej porze roku.

"W krótkim oknie pogodowym, które otworzyło się w ostatnich dniach maja, dziesiątki wspinaczy udało się na szczyty sąsiednich ośmiotysięczników - Everest i Lhotse. Czekali na ten atak od ponad tygodnia. Wejście trwa bardzo krótko, często tylko kilka dni w okresie dobrej pogody" - pisze 4sport.ua.

W tym miesiącu pierwsza i druga fala wspinaczy (ok. 180 osób) wspięła się na słynny szczyt w dniach 11-13 maja. Następnie od 22 do 24 maja miała miejsce trzecia fala, a w ostatnich dniach miesiąca - kolejna. Jednak duża ilość śniegu (patrz zdjęcie poniżej) utrudnia nieco wspinaczkę.

Fotkę dnia wykonał Mingma Dorchi Sherpa. Nepalczyk jest posiadaczem rekordu świata we wspinaczce szybkościowej na trawers Everest-Lhotse.

Zobacz:
Tragiczne informacje z Mount Everest. Wspinacz zginął podczas wyprawy
Padł nowy rekord wyjść na Mount Everest. Kami Rita Sherpa zrobił to ponownie

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Jest moc. Nietypowy trening Wildera
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×