Pierwszy w sezonie triumf Andrei Henkel, dobry rezultat Krystyny Pałki

Łukasz Witczyk

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w zawodach biathlonowego Pucharu Świata odniosła Andrea Henkel. Niemka zwyciężyła w rozegranym w Oslo biegu masowym. Oprócz Henkel na podium stanęły Daria Domraczewa i Teja Gregorin. Na dobrym 10. miejscu bieg ukończyła Krystyna Pałka.

Na starcie niedzielnego biegu masowego zabrakło liderki klasyfikacji generalnej biathlonowego Pucharu Świata Magdaleny Neuner. Pod nieobecność Niemki, która zwyciężyła w dwóch poprzednich biegach w Oslo, najlepsza była jej rodaczka Andrea Henkel. Za jej plecami trwała zażarta walka o drugą pozycję pomiędzy Darią Domraczewą i Teją Gregorin. Na mecie nieznacznie lepsza była Białorusinka, która na ostatniej rundzie biegowej rzuciła się w pogoń za rywalkami i odrobiła ponad 20 sekund do zwyciężczyni zawodów.

W biegu masowym dobrze spisała się jedyna reprezentantka Polski uprawniona do startu w tych zawodach. Krystyna Pałka zajęła wysoką 10. pozycję, a wynik ten mógł być jeszcze lepszy gdyby nie jeden błąd podczas ostatniego strzelania. Nasza rodaczka na czwarte strzelanie wbiegła na 5. pozycji.