ME: Aleksiej Sliepow najlepszy w sprincie

Łukasz Witczyk

Zwycięstwem Aleksieja Sliepowa zakończył się rozgrywany w ramach biathlonowych mistrzostw Europy bieg sprinterski. Dwóch Polaków wywalczyło awans do niedzielnego biegu pościgowego.

Aleksiej Sliepow nie dał rywalom szans i do niedzielnego biegu pościgowego wystartuje jako pierwszy. Rosjanin był bezbłędny na strzelnicy i to zaważyło na tym, że mógł cieszyć się on ze złotego krążka. Srebrny medal biathlonowych mistrzostw Europy w sprincie zdobył Norweg Lars Hegle Birkeland, a trzeci był Francuz Antonin Guigonnat. Obaj zawodnicy popełnili po jednym błędzie.

Awans do niedzielnego biegu pościgowego wywalczyli Łukasz Szczurek (39. miejsce) i Grzegorz Guzik, który sklasyfikowany został na 36. pozycji. Szczurek na strzelnicy pomylił się dwukrotnie, a Guzik zanotował jedno pudło. Aż sześć karnych rund musiał przebiec Krzysztof Pływaczyk. Reprezentant Polski zajął dopiero 85. lokatę.