MŚJ w biathlonie: odległe miejsca Polaków i 54 pudła

Łukasz Witczyk

W środę w słowackim Osrblie zainaugurowane zostały biathlonowe mistrzostwa świata juniorów. W pierwszych biegach indywidualnych zwyciężyli Lou Jeanmonnot Laurent z Francji oraz Kanadyjczyk Leo Grandbois.

W środę do rywalizacji przystąpili biathloniści startujący w kategorii juniorów młodszych. Wśród dziewcząt bezkonkurencyjna była Lou Jeanmonnot Laurent, która zaliczyła jedno pudło na strzelnicy i miała na mecie 52 sekundy przewagi nad Kristiną Jegorową z Rosji. Przypomnijmy, że w biegach indywidualnych za każdy niecelny strzał do czasu dodawana jest karna minuta.

Z kolei wśród juniorów młodszych najlepszy był Kanadyjczyk Leo Grandbois, który był bezbłędny na strzelnicy. Jego przewaga nad srebrnym medalistą - Rosjaninem Saidem Khalilim - wyniosła minutę i 15 sekund.

Słabo spisali się reprezentanci Polski. Najlepiej wypadła Natalia Tomaszewska, która była 28. Wśród juniorów młodszych 30. lokatę zajął Przemysław Pancerz. Dodajmy, że liderem po pierwszym strzelaniu był Wojciech Filip, ale ostatecznie zanotował siedem karnych minut i zajął 33. miejsce. Bolączką Polaków było strzelanie. Wystartowało ich ośmioro, a łącznie zaliczyli 54 pudła.