Polskie gwiazdy w nowej dyscyplinie? "Zmietliby nas z boiska"

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
WP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Dawid Kubacki
zdjęcie autora artykułu

- Myślę, że zmietliby nas z boiska - powiedział na temat rywalizacji skoczków narciarskich w piłkę ręczną Dawid Kubacki. Medalista olimpijski wraz z Kamilem Stochem wybrał się na mecz Industrii Kielce w Lidze Mistrzów.

Wielkie emocje towarzyszyły ostatniemu spotkaniu Industrii Kielce. Mistrz Polski rozpoczął bowiem rywalizację w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, gdzie trafił na SC Magdeburg. Niemiecki zespół w poprzednim sezonie ograł podopiecznych Tałanta Dujszebajewa w finale elitarnych rozgrywek, ale dopiero po dogrywce.

Tym samym tegoroczny dwumecz jest idealną okazją do Industrii, by wziąć rewanż. W pierwszym spotkaniu gospodarze zwyciężyli 27:26, ale powodu do zadowolenia z tego wyniku mogą mieć przyjezdni, którzy będą musieli odrobić jednobramkową stratę.

Na trybunach w Hali Legionów pojawili się specjalni goście, bardzo znani w naszym kraju, o którym głośno jest szczególnie zimą. Mowa o polskich skoczkach narciarskich, a mianowicie Dawidzie Kubackim i Kamilu Stochu (więcej TUTAJ).

ZOBACZ WIDEO: Adam Małysz usłyszał przykre słowa od dawnych kolegów. "Strasznie mnie to zabolało"

W rozmowie z oficjalnymi mediami klubowym Stoch nie mógł się nadziwić atmosfery stworzonej przez kieleckich sympatyków. - W Polsce mamy najlepszych kibiców. Gdy są oddani danej dyscyplinie, to dopingują naprawdę od serca. To się czuje. Lubię przeżywać takie emocje, nie tylko na skoczni, gdzie to ja muszę zrobić swoją robotę, ale również dopingując inne zespoły - wyznał skoczek.

- Poniekąd się tego spodziewałem, ale zdecydowanie lepiej odbiera się to będąc na trybunach. W ogóle z trybun mecz ogląda się lepiej. Człowiek chłonie to, co się dzieje wokół - dodał.

Zdanie Stocha podzielił również Kubacki. On również nie miał żadnych wątpliwości, wypowiadając się na temat fanów kieleckich, ale także wszystkich z naszego kraju.

- W Polsce są oni najlepsi. Niezależnie od dyscypliny, to tej wybitnej atmosfery można się spodziewać na każdym obiekcie. Czuć tę dynamikę gry 60 minut na pełnym ogniu. Super to przeżyć - przyznał Kubacki.

Jego zdaniem piłka ręczna jest dyscypliną, w której skoczkowie narciarscy kompletnie by się nie odnaleźli. - Myślę, że zmietliby nas z boiska. To, co wyróżnia ten sport to emocje i walka. Tak to powinno wyglądać - ocenił medalista olimpijski.

Źródło artykułu: WP SportoweFakty