Materiały prasowe / Szymon Sikora / PZBiath. / Na zdjęciu: Monika Hojnisz

Polki po pierwszym starcie w sezonie. Dobra forma biegowa, gorzej ze strzelaniem

Łukasz Witczyk

Polskie biathlonistki mają za sobą pierwszy start w sezonie. Nasze reprezentantki wystąpiły w zawodach w Lenzerheide. Najlepiej z Biało-Czerwonych spisała się Monika Hojnisz.

Polskie biathlonistki są już na finiszu przygotowań do sezonu. Reprezentantki naszego kraju przebywają na zgrupowaniu w szwajcarskim Lenzerheide, gdzie w czwartek wzięły udział w silnie obsadzonych zawodach. Na starcie oprócz Polek stanęły zawodniczki z Francji, Szwajcarii czy Ukrainy. Bieg rozgrywany był na dystansie 8 kilometrów, a za każdy niecelny strzał do czasu doliczanych było 25 sekund.

Najlepiej z Polek spisała się Monika Hojnisz, która zawody zakończyła na 10. miejscu, na strzelnicy zaliczyła dwa pudła i do zwyciężczyni straciła 54 sekundy. 11. była Kinga Zbylut (2 pudła), a 12. Kamila Żuk (3 niecelne strzały). Z kolei na 21. pozycji sklasyfikowana została Karolina Pitoń, która czterokrotnie spudłowała na strzelnicy.

Uwagę zwraca dobry bieg polskich zawodniczek. Gdyby były bezbłędne na strzelnicy, to zajęłyby miejsca w czołówce rywalizacji. Zwycięstwo odniosła Francuzka Anais Bescond, która popisała się stuprocentową skutecznością. Na mecie miała 28 sekund przewagi nad inną bezbłędną zawodniczką, Ołeną Pidhruszną.