Newspix / .THIBAUT/NORDPOLE/ / Na zdjęciu: Monika Skinder

Historyczny sukces Moniki Skinder. Brązowy medal Polki na Olimpijskim Festiwalu Młodzieży

Łukasz Witczyk

Monika Skinder zdobyła brązowy medal podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy, który rozgrywany jest w Sarajewie. To pierwszy medal polskich biegów w historii tej imprezy.

Dla Moniki Skinder to kolejny sukces. Kilka tygodni temu Polka zdobyła srebrny medal mistrzostw świata juniorów w sprincie. Utalentowana zawodniczka ma dołączyć do klubu 100 i może liczyć na wsparcie ministerstwa sportu. Teraz zrobiła kolejny krok w swojej karierze.

17-latka zajęła trzecie miejsce w biegu na 7,5 kilometra stylem klasycznym podczas Zimowego Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży, który rozgrywany jest w Sarajewie. Dumy ze swojej podopiecznej nie ukrywała Justyna Kowalczyk. - To pierwszy w historii medal na tej imprezie dla polskiego biegacza narciarskiego!!! Brawo Monia - napisała na swoim profilu na Twitterze.

Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy to międzynarodowa młodzieżowa impreza sportowa, rozgrywana co dwa lata. Brać w niej udział mogą sportowcy w wieku od 13 do 17 lat z 48 krajów, które są zrzeszone w Europejskim Komitecie Olimpijskim. Celem zawodów jest promowanie olimpijskiego sportu i przygotowanie młodych europejskich sportowców do udziału w igrzyskach.