Getty Images / TF-Images / Na zdjęciu: Karen Chanloung

Oberstdorf 2021. Biegowe zmagania zainaugurowane. Egzotyczni zawodnicy na starcie

PS

Za nami pierwsze zmagania w biegach narciarskich podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie. W środę byliśmy świadkami kwalifikacji do biegów dystansowych.

W czwartek rozdane zostaną pierwsze medale w biegach narciarskich podczas mistrzostw świata w Oberstdorfie, ale już w środę byliśmy świadkami pierwszych zmagań zawodniczek i zawodników. To w ramach kwalifikacji do biegów dystansowych, które odbędą się w przyszłym tygodniu.

Jak bywa przy okazji takich biegów kwalifikacyjnych, na starcie oglądaliśmy zawodników i zawodniczki z krajów, które absolutnie nie kojarzą się z biegami narciarskimi. Pewnego rodzaju egzotyka pod tym względem jest jednak dodatkowym smaczkiem mistrzostw świata.

W kwalifikacjach pań najlepiej spisała się Baiba Bendika. Łotyszka pokonała 5 kilometrów w czasie 11:48,3 s. Drugie miejsce zajęła reprezentantka Tajlandii - Karen Chanloung, a trzecie Armenka - Katya Galstyan. Awans wywalczyły także m.in. reprezentantki Brazylii, Islandii, czy Argentyny.

Wśród mężczyzn jako pierwszy linię mety przekroczył Mark Chanloung (Tajlandia) - 10 km pokonał w czasie 24:23,8 s. Drugi był reprezentant Nowej Zelandii - Campbell Wright, a trzeci Duńczyk - Martin Moeller.

Oberstdorf 2021. Trener polskich biegaczy w szczerym wywiadzie przed MŚ. "Postawiłem wszystko na jedną kartę"