PAP/EPA / PETER POWELL

Euro 2016: Do przerwy 1:1 w meczu Polska - Portugalia!

Szymon Mierzyński

Remisem 1:1 zakończyła się pierwsza połowa spotkania Polska - Portugalia. Biało-Czerwoni prowadzili już w 2. minucie po trafieniu Roberta Lewandowskiego, jednak rywale zdołali wyrównać dzięki pięknej bramce Renato Sanchesa.

Otwarcie wyniku nastąpiło po błędzie Cedrica Soaresa, który przepuścił piłkę kierowaną na lewe skrzydło do Kamila Grosickiego. Ten dośrodkował płasko w pole karne i bardzo pewnym uderzeniem do siatki trafił "Lewy".

Wyrównanie nastąpiło w 33. minucie. Nani odegrał do Renato Sanchesa, temu drugiemu Polacy pozostawili zbyt dużo swobody przed linią pola karnego, w efekcie oddał znakomity strzał przy słupku i Łukasz Fabiański był bez szans.

Polska - Portugalia 1:1 (1:1)
1:0 - Robert Lewandowski 2'
1:1 - Renato Sanches 33'

Polska: Łukasz Fabiański - Łukasz Piszczek, Kamil Glik, Michał Pazdan, Artur Jędrzejczyk, Jakub Błaszczykowski, Grzegorz Krychowiak, Krzysztof Mączyński, Kamil Grosicki, Arkadiusz Milik, Robert Lewandowski.

Portugalia: Rui Patricio - Cedric Soares, Pepe, Jose Fonte, Eliseu, William Carvalho, Joao Mario, Renato Sanches, Adrien Silva, Nani, Cristiano Ronaldo.

Żółta kartka: Artur Jędrzejczyk (Polska).

Sędzia: Felix Brych (Niemcy).