YouTube / Łączy nas piłka / Konferencja prasowa Błażeja Korczyńskiego

Tego nie spodziewał się nikt. Konferencja selekcjonera została nagle przerwana

Mateusz Domański

Mocno nietypowy przebieg miała konferencja prasowa selekcjonera polskich futsalistów Błażeja Korczyńskiego po uzyskaniu przez Biało-Czerwonych awansu na Euro 2022. W pewnym momencie zawodnicy wparowali do salki i przerwali wypowiedź trenera.

Środowy pojedynek Polska - Czechy w Opolu był meczem o wszystko. Na Biało-Czerwonych ciążyła więc spora presja. Początkowo nie mogli się odnaleźć - w pierwszych minutach spotkania pozwolili rywalom wyprowadzić kilka groźnych akcji i zdobyć jedną bramkę.

Z upływem czasu gra Polaków wyglądała coraz lepiej. Oczywiście notowali wzloty i upadki, jednak w najważniejszych fragmentach spotkania zachowali więcej spokoju niż rywale i ostatecznie triumfowali 8:5. Ten wynik dał im przepustkę na Euro 2022 w Holandii.

Uzyskanie awansu wywołało wśród Polaków gigantyczną euforię. Ich wielką radość można zobaczyć podczas materiału przygotowanego przez przedstawicieli Polskiego Związku Piłki Nożnej.

Najpierw był wybuch euforii na parkiecie, później świętowanie w szatni, a następnie... podczas konferencji prasowej selekcjonera Błażeja Korczyńskiego. Zawodnicy wparowali do pomieszczenia, w którym znajdował się trener i przedstawiciele mediów, po czym kontynuowali celebrowanie sukcesu.

Oglądaj NA ŻYWO mecze Fogo Futsal Ekstraklasy! (link sponsorowany)