Materiały prasowe / Tomasz Szulc / Zdjęcie z meczu Górnik Polkowice - AZS UW Darkomp Wilanów

Beniaminek znów zlany! Zacięte mecze w Białymstoku i Lęborku

Mateusz Domański

Rekord Bielsko-Biała nadal pozostaje niepokonany i otwiera tabelę Statscore Futsal Ekstraklasy. Na drugim krańcu tkwi Górnik Polkowice, który znów dostał srogą lekcję futsalu.

Górnik Polkowice bez przełamania. Beniaminek rozgrywek odnotował czwartą porażkę. Tym razem polkowiczanie ponieśli srogą klęskę w starciu z Dremanem Opole Komprachcice - aż 3:9. Choć początek spotkania był wymianą ciosów, później gospodarze odskoczyli i kontrolowali mecz.

Gorycz porażki w piątek przełknęli również futsaliści GI Malepszy Futsal Leszno. Drużyna z Wielkopolski przegrała przed własną publicznością 1:5 z Piastem Gliwice. O wszystkim zadecydowała druga połowa, w której gliwiczanie spisali się zdecydowanie lepiej.

Do zaciętego widowiska doszło w Białymstoku. Po sporych emocjach tamtejszy MOKS Słoneczny Stok rozprawił się z drużyną Red Dragons Pniewy. Białostoczanie kiepsko weszli w ten mecz, bo już w 4. minucie przegrywali 0:2. Później jednak nabrali wiatru w żagle, co pozwoliło im na zwycięstwo 5:4.

Niemałych emocji dostarczyło tez starcie w Lęborku. Miejscowy LSSS Team Lębork postawił się mistrzowi Polski. Rekordowi Bielsko-Biała na pewno nie pomogło to, że w 22. minucie czerwoną kartkę obejrzał jeden z liderów zespołu Paweł Budniak. Ostatecznie bielszczanie odnotowali piąte zwycięstwo w tym sezonie - tym razem 4:2.