Legia.net / Marcin Szymczak / Na zdjęciu: futsaliści Legii Warszawa

Sensacja w Warszawie! Legia pokonała mistrza!

Michał Piegza

Klasyk skomentowałby: Liga będzie ciekawsza. W sobotę niespodziewanej porażki w Warszawie z Legią doznał mistrz Polski Rekord Bielsko-Biała. Liderem STATSCORE Futsal Ekstraklasy został Piast Gliwice.

Walka w STATSCORE Futsal Ekstraklasie nabiera rumieńców. Po sobotnich meczach sprawa mistrzostwa Polski jest tylko w nogach drużyn z pierwszej trójki. Wystarczy wygrać wszystkie spotkania.

Kup i oglądaj w WP Pilot mecze STATSCORE Futsal Ekstraklasy!

Stało się tak po sensacyjnej porażce Rekordu. Obrońca trofeum grał w Warszawie z Legią. Beniaminek objął prowadzenie w 29. minucie. Bielszczanie nie potrafili złamać obrony gospodarzy, w końcówce zaczęli ryzykować i wycofali bramkarza. Gracze Legii w 39. minucie trafili na 2:0, chwilę później mistrz złapał kontakt, ale na więcej nie starczyło czasu.

Porażkę bielszczan i przełożenie meczu Constractu Lubawa wykorzystał Piast. Gliwiczanie grali w Białymstoku z MOKS-em Słoneczny Stok i prowadzili trzema golami. Rywale zaczęli szaloną pogoń, ale ostatecznie drużynie z Podlasia udało się złapać kontakt bramkowy. Piast został nowym liderem.

Przegrał zamykający tabelę AZS UG Futsal, z Dremanem. Opolanom udało się zrehabilitować za ostatnią przegraną z Górnikiem Polkowice. Straty do podium są duże, ale matematycznie wciąż do odrobienia. To zresztą i tak najlepszy sezon Dremana w krótkiej historii występów w STATSCIORE Futsal Ekstraklasie.

Kolejne mecze 20. kolejki w niedzielę. Spotkania STATSCORE Futsal Ekstraklasy można oglądać na platformie WP Pilot.