PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: hokeiści reprezentacji Czech cieszą się z wygrania MŚ

Wybrano najlepszych hokeistów MŚ. Dla kogo nagroda MVP?

Rafał Smoliński

Mistrzostwa świata elity dobiegły końca, zatem nadszedł czas, aby nagrodzić najlepszych hokeistów. Kogo wyróżnili organizatorzy oraz przedstawiciele mediów?

Mistrzami świata zostali Czesi, którzy w niedzielnym finale pokonali Szwajcarów 2:0 (więcej tutaj). Natomiast brązowe medale wywalczyli Szwedzi, którzy w meczu o trzecie miejsce wygrali z Kanadyjczykami 4:2 (więcej tutaj).

Dziwić zatem nie powinno, że to przedstawiciele tych czterech reprezentacji zostali wybrani do szóstki turnieju. Za najlepszego bramkarza dziennikarze uznali Czecha Lukasa Dostala. Szwed Erik Karlsson i Szwajcar Roman Josi zostali wybrani najlepszymi obrońcami. Natomiast w formacji ofensywnej najlepsi byli Kanadyjczyk Dylan Cozens, Czech Roman Cervenka i Szwajcar Kevin Fiala.

27-letni Fiala został wybrany MVP tegorocznych mistrzostw świata. Napastnik Los Angeles Kings miał ogromny wpływ na dobrą postawę Szwajcarii w czeskim turnieju. Zdobył siedem bramek i zaliczył sześć asyst. W klasyfikacji kanadyjskiej lepszy od Helweta był tylko Amerykanin Matt Boldy (6+8).

Swoich najlepszych zawodników wybrał również dyrektoriat światowego czempionatu. Zostali nimi Czech Lukas Dostal (bramkarz) oraz Szwajcarzy Roman Josi (obrońca) i Kevin Fiala (napastnik).