Getty Images / Dean Mouhtaropoulos / Na zdjęciu: Lotte Kopecky

Historyczne chwile. Czekali na ten sukces 50 lat

Szymon Michalski

Lotte Kopecky zdobyła złoty medal mistrzostw świata w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet. To pierwszy taki sukces dla Belgów od pięciu dekad.

13 sierpnia to niewątpliwie szczególna data dla belgijskiego kolarstwa. Lotte Kopecky po 50 latach powtórzyła sukces swojej rodaczki. W 1973 roku z mistrzostwa świata w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet cieszyła się Nicole Van Den Broeck.

W tegorocznych mistrzostwach świata na podium, oprócz wspomnianej Kopecky, stanęły także Holendera Demi Vollering oraz Dunka Cecilie Uttrup Ludwig.

W zawodach udział wzięło pięć Polek. Agnieszka Skalniak-Sójka zajęła 14. miejsce, 21. była Marta Lach, 41. Karolina Kumięga, 43. Dominika Włodarczyk. Wyścigu nie ukończyła Marta Jaskulska.

Na starcie nie stanęła Katarzyna Niewiadoma. Przypomnijmy, że Polka mediach społecznościowych przekazała, że zmaga się z problemami zdrowotnymi, które uniemożliwiły jej walkę z najlepszymi. Tym samym nasza reprezentantka musiała wycofać się z rywalizacji (więcej o tym pisaliśmy TUTAJ).

Poniżej materiał wideo z finiszu w wyścigu ze startu wspólnego elity kobiet.