USA Pro Cycling Challenge: Rafał Majka tuż za podium

Łukasz Czechowski

Zwycięstwem Alexa Howesa (Garmin – Sharp) zakończył się siódmy, ostatni etap USA Pro Cycling Challenge. Rafał Majka był piąty i wyścig zakończył tuż za podium.

Ostatni etap z Boulder do  Denver liczył 126 km i zakończył finiszem z peletonu. W czołowej grupie było dwóch Polaków - oprócz Majki także Bartosz Huzarski, który był 19. Paweł Poljański dojechał do mety na 37. pozycji ze stratą 14 sekund do lidera.

Majka w klasyfikacji generalnej zajął 4. miejsce ze stratą do zwycięzcy, którym został Amerykanin Tejay van Garderen (BMC Racing Team), 1:49, do trzeciego miejsca zabrakło zwycięzcy Tour de Pologne zaledwie 4 sekundy. Huzarski został sklasyfikowany na 7. pozycji (+3:35), a Poljański na 14. miejscu (+7:32).

Klasyfikację sprinterską wygrał Kiel Reijnen, górską - Ben Jacques-Maynes, wśród młodych kolarzy triumfował Clement Chevrier, a najlepszą ekipą okazała się BMC Racing Team.