Huzarski i Kwiatkowski aktywni na 2. etapie Criterium du Dauphine, Contador nadal liderem

Piotr Ziemka

Jesus Herrada wygrał drugi etap kolarskiego wyścigu Criterium du Dauphine 2016. Kolarze przejechali 168 kilometrów. Start odbył się w Creches-sur-Saone. Metę umiejscowiono w Chalmazel-Jeansagniere.

W pierwszej ucieczce znalazło się pięciu zawodników: Jack Bauer (Cannondale), Lilian Calmejane (Dimension Data), Alexis Gougeard (AG2R), Bartosz Huzarski (Bora Argon 18), a także Daniel Teklehaimanot (Dimension Data). Na trasie były cztery górskie premie - dwie drugiej kategorii oraz dwie trzeciej. Huzarski zdobył punkty na dwóch z nich. Na Col de la Croix Nicelle był trzeci, a na Cote de Saint-Georges-en-Couzan - drugi. Ucieczka podzieliła się 19 km przed metą. Przewagę wypracowali Gougeard i Huzarski.

Gdy do końca pozostawało 17 km, od peletonu oderwał się Michał Kwiatkowski (Sky). Polak został złapany przed rozpoczęciem ostatniego podjazdu. Natomiast Gougeard i Huzarski nadal znajdowali się w czołówce. Dołączyło do nich trzech kolarzy: Tony Gallopin (Lotto Soudal), Fabrice Jeandesboz (Direct Energie) i Serge Pauwels (Dimension Data). Jako pierwszy z tej piątki odpadł Gougeard.

Huzarskiego doścignięto 3,8 km przed końcem. Gallopin, Pauwels i Jeandesboz uplasowali się ostatecznie na pozycjach od drugiej do czwartej. Tuż przed metą minął ich Jesus Herrada i triumfował z zapasem dwóch sekund. Huzarski zajął 66. miejsce, Kwiatkowski zaś - 122. Między nimi znalazł się trzeci z Polaków - Tomasz Marczyński, którego sklasyfikowano na 102. pozycji.

Liderem klasyfikacji generalnej Criterium du Dauphine 2016 pozostał Alberto Contador.