PAP/EPA / PAP/EPA/LUCA ZENNARO

Zwycięstwo grupy BMC na pierwszym etapie wyścigu Tirreno-Adriatico 2017

Piotr Ziemka

Od liczącej 22 kilometry i 700 metrów drużynowej jazdy na czas ze startem i metą w Lido di Camaiore rozpoczęła się 52. edycja wyścigu Tirreno-Adriatico. Na starcie stanęło pięciu Polaków.

Pierwszy etap wygrali kolarze grupy BMC: Damiano Caruso, Rohan Dennis, Greg Van Avermaet, Stefan Kueng, Daniel Oss, Tejay van Garderen, Jean-Pierre Drucker i Manuel Quinziato, którzy uzyskali czas 23 minuty i 20 sekund. W 2016 roku również wyścig Tirreno-Adriatico rozpoczęła drużynowa jazda na czas w Lido di Camaiore i też najlepsi okazali się zawodnicy z zespołu BMC. Wtedy także do pokonania było 22,7 km, triumfatorzy mieli rezultat 23:55.

Caruso, van Garderen, Drucker, Oss, Quinziato i Van Avermaet zwyciężyli też w 2016 roku. Wówczas jako pierwszy linię mety minął Oss. Tym razem pierwszym liderem klasyfikacji generalnej został inny Włoch - Caruso.

Na siódmej pozycji uplasowało się Lotto Soudal z Tomaszem Marczyńskim w składzie. Piętnasta była Bora-Hansgrohe (Maciej Bodnar, Rafał Majka i Paweł Poljański). Na osiemnastym miejscu w gronie 22 drużyn sklasyfikowano grupę, w której jeździ Michał Kwiatkowski - Sky (upadek miał jeden z zawodników tej ekipy - Gianni Moscon).