Zwycięstwo grupy BMC na 2. etapie wyścigu dookoła Katalonii, 13. miejsce CCC

Piotr Ziemka

Kolarze grupy BMC wygrali drugi etap wyścigu Volta a Catalunya 2017 - liczącą 41 kilometrów i 300 metrów drużynową jazdę na czas ze startem i metą w Banyoles.

Alejandro Valverde, Andrey Amador, Ruben Fernandez, Imanol Erviti, Marc Soler, Jonathan Castroviejo, Jose Rojas Gil, Andrey Amador i Nelson Oliveira z zespołu Movistar uzyskali we wtorek najlepszy czas - 48 minut i 55 sekund. Początkowo liderem klasyfikacji łącznej został Rojas, ale później organizatorzy ukarali Hiszpana karą trzech minut za niedozwolone podczas drużynowej jazdy na czas popychanie kolegów z zespołu i na prowadzeniu "generalki" znalazł się Valverde.

W środę nastąpiły kolejne zmiany w oficjalnych wynikach. Każdemu z zawodników Movistaru dodano minutę do pierwotnego czasu i rezultat tej ekipy zmienił się z 48:55 na 49:55. W tej sytuacji etap wygrała grupa BMC: Ben Hermans, Brent Bookwalter, Tejay van GarderenRohan Dennis, Kilian Frankiny, Alessandro de Marchi, Samuel Sanchez i Joey Rosskopf.

Na trzynastej pozycji w stawce 25 drużyn uplasowali się kolarze polskiej ekipy CCC Sprandi Polkowice. "Pomarańczowi" zostali sklasyfikowani najwyżej z grona siedmiu zespołów jadących w 97. edycji wyścigu dookoła Katalonii z "dzikimi kartami". Dwunastą lokatę zajęła Bora-Hansgrohe z Rafałem Majką oraz Pawłem Poljańskim. Natomiast piętnasty był UAE Team Emirates, w którego składzie znalazł się Przemysław Niemiec.