Getty Images / Bryn Lennon / Staff / Na zdjęciu: Michał Kwiatkowski

Volta ao Algarve: Michał Kwiatkowski triumfatorem!

Tomasz Skrzypczyński

Michał Kwiatkowski z grupy Sky wygrał ostatni etap Wyścigu Dookoła Algarve i zagwarantował sobie triumf w klasyfikacji generalnej. Polak zawdzięcza sukces znakomitemu finiszowi.

Po czterech etapach 44. edycji wyścigu polski kolarz był wiceliderem, z niewielką stratą do prowadzącego Gerainta Thomasa. W ostatnim dniu rywalizacji Michał Kwiatkowski postanowił powalczyć o zwycięstwo w Portugalii.

Nasz rodak znalazł się ucieczce, która dojechała do mety w Malhao przed peletonem, w którym był Thomas, jego kolega z teamu.

Dzięki znakomitemu finiszowi, który rozpoczął dwa kilometry przed metą, popularny "Kwiato" wygrał liczący 173,5 kilometra etap i zapewnił sobie triumf w klasyfikacji generalnej.

Drugie miejsce zajął wspomniany Thomas, a trzeci był Tejay Van Garderen (BMC Racing Team).

Tym samym powtórzył on swoje osiągnięcie z 2014 roku, gdy również okazał się najlepszy w Wyścigu Dookoła Algarve. Z kolei przed rokiem zajął w nim drugą pozycję.