AFP / LUK BENIES / ANP / Na zdjęciu: Primoz Roglic

UAE Tour: 4. miejsce grupy Sky z Michałem Kwiatkowskim, CCC na 6. pozycji. Primoz Roglic liderem wyścigu

Piotr Ziemka

Licząca 16 kilometrów drużynowa jazda na czas rozpoczęła wyścig dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich (UAE Tour). Czwarte miejsce zajęła grupa Sky z dwoma Polakami. Szósty był CCC Team.

Wygrali kolarze zespołu Jumbo-Visma: Primoz Roglic, Tony Martin, Laurens de Plus, Jos van Emden, Paul Martens, Tom Leezer oraz Koen Bouwman. Jako pierwszy z tego grona minął metę Roglic, więc to on zdobył koszulkę lidera wyścigu. Na drugim miejscu sklasyfikowano Sunweb z Tomem Dumoulinem na czele. Trzeci rezultat dnia uzyskała drużyna Bahrain-Merida (w składzie między innymi: Rohan Dennis, Vincenzo Nibali oraz Jan Tratnik).

Na pierwszym punkcie pomiarowym prowadziła ekipa Sunweb (11:04). Jumbo-Visma traciła wówczas do liderów dwie sekundy. Trzecią lokatę zajmował Team Sky (11:10). Grupa z Michałem Kwiatkowskim oraz Michałem Gołasiem zakończyła drużynową jazdę na czwartej pozycji. W porównaniu do sytuacji z pierwszego pomiaru, wyprzedziła ich Bahrain-Merida.

Aleksiej Łucenko wygrał wyścig Tour of Oman

Na szóstym miejscu zostali sklasyfikowani kolarze polskiej grupy CCC Team: Patrick Bevin, Łukasz OwsianVictor De La Parte, Joey Rosskopf, Alessandro De Marchi, Serge Pauwels, a także Jakub Mareczko. Rywalizowało 20 zespołów.

Wyścig dookoła Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest złożony z siedmiu etapów.