PKM Duda PWSZ Leszno - KSSSE AZS PWSZ Gorzów 84:82 (relacja)

Tomasz Janowicz

W zakończonym trzecim pojedynku pomiędzy leszczyńską Dudą a akademiczkami z Gorzowa padł wynik, który daje jeszcze leszniankom nadzieje na końcowy sukces w batalii o brązowy medal w tegorocznych rozgrywkach Ford Germaz Ekstraklasy. Gospodynie wygrały 84:82.

Spotkanie od początku układało się po myśli miejscowych. Prowadzenie 7:0 ustawiło praktycznie grę w tej części meczu. Do końca pierwszej kwarty bowiem utrzymało się siedmiopunktowe prowadzenie Dudy.

Druga odsłona była już jednak bardziej zacięta. Gorzowianki w tej części gry grały skuteczniej i agresywniej, co przełożyło się od razu na bardziej wyrównana grę obu zespołów. Gdyby nie rzucony w ostatniej sekundzie kosz za trzy zza połowy przez Monikę Siwczak, na przerwę drużyny schodziłyby tylko z różnicą dwóch punktów na korzyść miejscowych. Fantastyczny rzut leszczynianki, wracającej do wspaniałej formy sprawił jednak, że na tablicy wyników było 46:41 dla Dudy.

Po przerwie, za wyjątkiem krótkiego okresu gry, na boisku zaczęły panować ponownie koszykarki z pod znaku znanego koncernu mięsnego. Niesione fantastycznym dopingiem miejscowych kibiców, sukcesywnie zwiększały niewielką przewagę.

Taka sytuacja trwała także i na początku czwartej kwarty. Jednak po opuszczeniu boiska za faule przez Siwczak (2 faule niesportowe), a później Agnieszkę Budnik i Agnieszkę Makowską, gorzowianki nabrały wiatru w żagle i z niezwykła szybkością i skutecznością zniwelowały przewagę. Wspaniale kibicujący przez cały mecz drużynie AZS-u kibice z Gorzowa, pod koniec spotkania uwierzyli jeszcze raz w końcowy sukces swojej ekipy. Jednak rzuty wolne Edyty Krysiewicz i w końcówce Ryan Coleman pozbawiły ich nadziei. Ostatecznie leszczynianki dowiozły upragnione zwycięstwo i pokonały przyjezdne 84:82.

W ekipie gości bardzo dobre spotkanie rozegrały Katarina Ristic i Agnieszka Szott. Niestety pozostałe zawodniczki nie dopasowały się do ich wspaniałej dyspozycji. W ekipie Dudy należy wyróżnić praktycznie cały grający skład, gdyż każda z zawodniczek zostawiła na parkiecie wszystko, na co było je tego dnia stać. Bardziej zespołowa gra drużyny z Leszna, była kluczem do dzisiejszego sukcesu.

W sobotę, o godz. 17.00, w leszczyńskiej hali „Trapez” będziemy zapewne świadkami, kolejnej zaciętej i wspaniałej potyczki. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

PKM Duda PWSZ Leszno - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp. 84:82 (29:22, 17:19, 22:18, 16:23)

PKM Duda PWSZ Leszno: Edyta Krysiewicz 21, Agnieszka Makowska 15, Daria Mieloszyńska 14, Ryan Coleman 10, Olga Żytomirska 10, Agnieszka Budnik 8, Monika Siwczak 6, Anna Talarczyk 0.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp: Katarzyna Ristic 26, Agnieszka Szott 24, Małgorzata Babicka 7, Justyna Żurowska 7, Aleksandra Chomać 7, Katarzyna Czubak 5, Denaimou N'Garsanet 3, Carrie Moore 2, Agnieszka Kaczmarczyk 1.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla AZS.