ACB: Wygrana zespołu Ignerskiego

Michał Owczarek

Cajasol wygrała swoje piąte spotkanie w rozgrywkach ACB. Koszykarze z Sewilli pokonali faworyzowane Akasvayu Girona. Liderem pozostał Real, który wygrał z Alta Gestion. W świetnej formie jest Rudy Fernandez, który już trzeci mecz z rzędu kończy z dorobkiem powyżej 30 punktów (w niedzielę rzucił 35).

Bardzo ważne zwycięstwo odniosła Cajasol, gdzie gra Michał Ignerski. Debiutujący na ławce trenerskiej Manel Comas poprowadził swój zespół do wygranej na wyjeździe z Akasvayu Girona 67:69. Marc Gasol zdobył 18 punktów i miał 11 zbiórek, ale bez wsparcia partnerów nie mógł samotnie pokonać Cajasol. W końcówce rzutu ostatniej szansy równo z syreną nie trafił McDonald i i to koszykarze z Sewilli cieszyli się ze zwycięstwa. Ignerski wyszedł w pierwszej piątce, spędził na parkiecie niecałe 20 minut i zdobył 2 punkty (1/2 za dwa, 0/1 za trzy), miał 3 zbiórki i 2 asysty.

Sporo sił w starciu z Alta Gestion stracili koszykarze Realu. ?Królewscy? prowadzili przez całe 40 minut, ale w końcówce zaczęli się mylić i dali gospodarzom nadzieje na zwycięstwo. Ci jednak nie trafiali i ostatecznie Real wygrał 79:76. 17 punktów dla zwycięzców zdobył Luis Bullock. W kryzysie jest Barcelona. Po porażce w czwartek w Eurolidze (z Realem) Katalończycy tym razem ulegli Gran Canarii. Podopieczni Dusko Ivanovicia nie byli wstanie zatrzymać Carla Englisha (28 punktów), który raz po raz dziurawił ich kosz.

Marcus Haislip i Carlos Cabezas poprowadzili Unicaję Malaga do niezwykle cennego zwycięstwa nad Pamesą Walencja. Amerykański środkowy zdobył 25 punktów i miał 6 zbiórek, a rozgrywający reprezentacji Hiszpanii dołożył 13 ?oczek? i 4 asysty. 25 punktów dla Pamesy zdobył Ruben Douglas. Sporą niespodziankę była porażka TAU w meczu z Ricohem Manresa. Świetnie grał Tiago Splitter (23 punkty), ale po przeciwnej stronie znalazł równego sobie rywala - Josha Asselina (23 punkty, 12 zbiórek). Javi Rodriguez otarł się o double-double (12 punktów, 9 asyst), a jego podania świetnie rozmontowały obronę TAU, zwłaszcza w ostatnich minutach, gdy jego partnerzy mogli rzucać z czystych pozycji.