I liga mężczyzn: Niespodziewany triumf Mosiru

Adrian Dudkiewicz

W niedzielę koszykarze zaplecza Tauron Basket Ligi dokończyli trzecią kolejkę spotkań. W pierwszym spotkaniu beniaminek z Przemyśla w derbach Wschodu pokonał Start Lublin 77:65.

Zdecydowanie więcej emocji było w drugim spotkaniu, w którym beniaminek z Krosna do ostatnich minut toczył wyrównany bój z jednym z faworytów rozgrywek - Startem Gdynia. Końcowy wynik rozstrzygnął się w ostatnich dwunastu sekundach.

Wówczas przy stanie 74:74 dwukrotnie z rzutów wolnych czysto trafił Piotrkowski, a po przerwie na żądanie Mateusz Kostrzewski stracił piłkę. Faulowany Piotr Pluta również nie pomylił się na linii rzutów wolnych i z sensacyjnej wygranej mogli się cieszyć gospodarze.

Polonia Przemyśl - Start Lublin 77:65 (21:15, 24:19, 21:8, 13:23)

Polonia: Mazur 18 (1), Bal 17 (1), Mikołajko 16 (1), Machowski 12 (1), Pydych 8 (2), Cukierda, Musijowski, Sołtysiak 2, Miszczuk, Urban i Przewrocki 0.

MKS Start: Król 19 (1), Kowalski 16 (1), Szymański 12 (2), Myśliwiec 7, Łuszczewski 6, Aleksandrowicz 3 (1), Sobiło 2, Pawelec i Gazarkiewicz 0.

Mosir Krosno - Start Gdynia 78:74 (23:19, 14:15, 24:25, 15:15)

Mosir: Baran 21 (4), Piotrkowski 19, Pluta 15 (1), Oczkowicz 8, Kamecki 8, Makander 4, Puścizna 3 (1), Partyka 0, Pieloch 0.

Start: Wojdyła 14, Szpyrka 12 (2), Andrzejewski 10, Mordzak 10, Śmigielski 8, Kostrzewski 7, Krajniewski 3 (1), Lisewski 3, Krauze 3 (1), Bach 2, Malczyk 2,