Euroliga koszykarek: Lotos przegrał w Pradze, Wisła wygrywa w Gospiczu! (wyniki)

Krzysztof Kaczmarczyk

Koszykarki Lotosu Gdynia dzielnie walczyły w stolicy Czech, gdzie rywalizowały z ZVVZ USK Praga. Team z Trójmiasta przegrał minimalnie, chociaż wygrana była na wyciągnięcie ręki. Honor polskich zespołów obroniła natomiast Wisła Can Pack Kraków, która w Chorwacji pokonała Gospic Croatię Osiguranje.

Lotos jeszcze w czwartej kwarcie prowadził różnicą czterech punktów, ale końcówka meczu w wykonaniu Prażanek była doskonała. Sprawy w swoje ręce wzięła doskonała czeska rzucająca Eva Viteckova, która najpierw trafiła bardzo ważny rzut zza łuku, a po chwili nie pomyliła się na linii rzutów wolnych. W polskiej ekipie prym wiodła Jolene Anderson, autorka 26 oczek. ZVVZ USK wygrało pomimo, że w składzie tej drużyny zabrakło Delishy Milton-Jones oraz Lindsay Whalen.

Z ogromnej opersji z kolei udało się wyjść zawodniczkom Wisły Can Pack Kraków. Mistrzynie Polski przegrywały już w trzeciej kwarcie z Gospic Croatią Osiguranje 51:41, ale ostatnie piętnaście minut to popisowa gra podopiecznych Jose Ignacio Hernandeza. W decydujących momentach meczu zawodniczki spod znaku Białej Gwiazdy były bezwzględne i wygrały ostatecznie 73:65. Duży udział w wygranej miała będąca w coraz lepszej dyspozycji Ewelina Kobryn, a liderką zespołu tradycyjnie była Nicole Powell.

(20:21, 17:15, 19:21, 26:20)

ZVVZ USK: Eva Viteckova 24, Anna Montanana 16, Petra Kulichova 11, Ilona Burgrova 8, Frida Eldebrink 8, Katerina Elhotova 8, Ticha Penicheiro 5, Katerina Bartonova 2, Elin Eldebrink 0.

Lotos: Jolene Anderson 26, Ines Ajanovic 12, Geraldine Robert 11, Aneika Henry 10, Ivana Jalcova 7, Justyna Żurowska 7, Adrijana Knezevic 4, Magdalena Ziętara 0.

4b0d907d077e1487207918.gif Gospic Croatia Osiguranje - Wisła Can Pack Kraków 4a9109be50f8c489251115.gif65:73
(23:21, 18:18, 12:13, 12:21)

Gospic: Julie McBride 16, Marija Vrsaljko 16, Kalisha Keane 10, Eva Komplet 9, Jelena Ivezic 4, Sena Pavetic 4, Sandra Mandir 3, Ivana Jurcevic 3.

Wisła Can Pack: Nicole Powell 22, Erin Phillips 15, Ewelina Kobryn 13 (11 zb), Paulina Pawlak 7, Joanna Czarnecka 6, Milka Bjelica 5, Katarzyna Krężel 2, Anke DeMondt 2, Petra Ujhelyi 1.