Litwinki uległy "Akademiczkom" z Gorzowa

Łukasz Łukaszewski

Koszykarki AZS PWSZ Gorzów Wlkp. pokonały brązowe medalistki ligi litewskiej Sirenas Kowno 76:66. Swój zespół do zwycięstwa poprowadziła Agnieszka Skobel - zdobywczyni 22 punktów.

Już na początku sobotniego spotkania koszykarki z Gorzowa Wielkopolskiego wypracowały kilka punktów przewagi. Trener drużyny z Kowna był bardzo zdenerwowany na swoje podopieczne, ale jeszcze bardziej irytowały go decyzje sędziów tego pojedynku. Dopiero pod koniec drugiej kwarty Litwinki wzięły się do odrabiania strat. Przed drugą połową "akademiczki" miały tylko 4 punkty przewagi.

Po powrocie z szatni dobra passa koszykarek z Litwy trwała aż do momentu, gdy zawodniczki z Kowna doprowadziły do remisu po 49. Sybil Dosty ułatwiła zadanie rywalkom, ponieważ już na początku trzeciej kwarty musiała opuścić parkiet ze względu na przekroczenie limitu fauli. Jednak dzięki świetnej postawie Agnieszki Skobel i Agnieszki Makowskiej gorzowianki wróciły na prowadzenie. Ostatecznie AZS PWSZ Gorzów Wlkp. pokonał Sirenos Kowno 76:66.  W niedzielę o 11 gospodynie imprezy, koszykarki Energi Toruń będą podejmować Litwinki z Kowna.

Sirenos Kowno - KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wielkopolski 66:76 (11:19, 23:19, 17:17, 15:21)

Sirenos Kowno: D. Miliauskaite 15, E. Taraseviciute 10, I. Kersulyte 9, I. Salkauske 9, E. Liutkute 6, G. Jasiunskaite 6, K. Balciunaite 5, E. Sarapaite 4, M. Petrauskaite 2.

KSSSE AZS PWSZ Gorzów Wlkp.: A. Skobel 22, A. Makowska 16, A. Moorer 15, C. Nwagbo 10, S. Dosty 7, M. Szajtauer 2, K. Jaworska 2, A. Drzewińska 2, C. Trębicka 0.