Dream przegrywają i są bliskie ustanowienia niechlubnego rekordu

Krzysztof Kaczmarczyk

Indiana Fever okazała się lepsza od Atlanty Dream, czym nie pozwoliła drużynie debiutującej na parkietach WNBA godnie pożegnać się ze swoimi kibicami. Tym samym Dream są o krok od poprawienia niechlubnego rekordu ligi.

Fever w Atlancie zdołały wygrać zaledwie jedną kwartę, ale to okazało się wystarczające. Pierwsza kwarta wygrana przez drużynę z Indianapolis 19:15 dała jej wygraną po 40 minutach również różnicą 4 punktów, gdyż trzy kolejne ćwiartki kończyły się wynikami remisowymi. Dużo emocji dostarczyła sama końcówka spotkania. Fever prowadziły już 70:60, jednak gospodynie nie poddały się i po chwili wyszły na prowadzenie 73:72. Dzięki skutecznym akcjom Betty Lennox Dream prowadziły do stanu 77:76. Ostatnie akcje należały jednak do rezerwowej z Indiany, Tan White, która przypieczętowała wygraną celnym rzutem z półdystansu na 28 sekund przed końcem meczu.

W całym meczu to właśnie rezerwowa White była najskuteczniejszą zawodniczką, notując 24 punkty i 5 asyst. Znakomity mecz rozegrała również największa gwiazda zespołu z Indiany, Tamika Catchings. Jej liczniki zatrzymały się na 20 punktach, 10 zbiórkach i 6 asystach. Dla Dream najwięcej punktów tradycyjnie zanotowała Betty Lennox - 19.

Było to ostatnie spotkanie Atlanty Dream we własnej hali Philips Arena w debiutanckim sezonie w WNBA. Podopieczne Marynell Meadors zdołały odnieść zaledwie jedną wygraną przed własną publicznością, ponosząc przy tym aż 16 porażek.

Dream mogą jeszcze wyrównać niechlubny rekord drużyny Chicago Sky, która w swoim debiutanckim sezonie zanotowała 5 zwycięstw i 29 porażek. Koszykarki z Atlanty mają aktualnie bilans 3-29 i przed sobą dwa spotkania wyjazdowe, które muszą wygrać, żeby nie pobić tego niechlubnego rekordu. Ciężko jednak wierzyć w to, że Dream wygrają dwa kolejne mecze i to na wyjeździe. Takiej serii ekipa z Philips Arena nie miała w całym sezonie. A trzeba dodać, że rywalki również nie będą łatwe, gdyż Dream zagrają w Los Angeles i Seattle.

Atlanta Dream - Indiana Fever 77:81 (15:19, 15:15, 28:28, 19:19)

Atlanta: B.Lennox 19, K.Feenstra 15, I.Latta 11, E.DeSouza 11, I.Castro-Marques 10, A.Bales 7, J.Lacy 4, K.Haynie 0, T.Young 0, K.Terry 0.

Indiana: T.White 24, T.Catchings 20, T.Sutton-Brown 15, K.Douglas 8, E.Hoffman 6, D.Lewis 5, T.Bevilaqua 2, K.Whittington 1, A.Feaster 0, B.Ngoyisa 0.