ME U-18: Polki bliskie sensacyjnej wygranej

Bartosz Półrolniczak

Stawiane przed spotkaniem na straconej pozycji biało-czerwone były o włos od pokonania Hiszpanii. W dogrywce lepiej zagrały jednak faworytki, które wygrały 76:71.

Polki od początku spotkania nie chciały oddać pola faworyzowanym Hiszpankom. Pierwsza odsłona była bardzo wyrównana, a ambitna postawa biało-czerwonych mogła się podobać. Z każdą minutą przewagą Hiszpanii rosła i do przerwy to one prowadziły dość wyraźnie, bo 10 oczkami.

Rywalki miały inicjatywę, ale Polki nie zamierzały dawać za wygraną. W trzeciej odsłonie zbliżyły się do Hiszpanek na zaledwie trzy oczka, a przed decydującą o losach meczu kwartą reprezentantki Polski przegrywały tylko 47:52.

Na sześć minut przed końcem Polki dopięły swego i wreszcie wyszły na prowadzenie. Praktycznie do samego końca to biało-czerwone prowadziły, ale losy spotkania ważyły się do ostatnich sekund. Po 40 minutach był remis i do wyłonienia lepszego zespołu potrzebna była dogrywka.

W dodatkowych pięciu minutach lepiej zaprezentowały się Hiszpanki, które wygrały cały mecz 76:71.

Świetnie spotkanie rozegrała Monika Radomska, która zdobyła aż 28 punktów.

W pierwszym etapie rozgrywek Polki odniosły jedno zwycięstwo, a dwa razy zeszły z parkietu pokonane.

Polska - Hiszpania 71:76 (13:15, 13:21, 21:16, 19:14, d.5:10)

Polska: Radomska 28, Rembiszewska 9, Pobozy 8, Bujniak 7, Makurat 7, Ossowska 6, Zapart 4, Mysińska 2, Sklepowicz 0.

Hiszpania: Guevero 24, Salvadores 13, Flores 13, Lopez 5, Conde 4, Togores 4, Zaragoza 4, Orts 4, Cazorla 3, Vicente 2, Rodriguez Nunez 0, Calvo 0.