Kabaret w wykonaniu Alby Chorzów - podsumowanie kolejki II ligi koszykarzy

Stanisław Grabowski

W sobotę została rozegrana pierwsza część spotkań kolejnej kolejki w II lidze koszykarzy. Do ciekawej sytuacji doszło w Chorzowie.

W grupie A prowadząca w tabeli KSK Noteć Inowrocław (bilans 9-1) na wyjeździe pokonała KS Basket Piła 80:77. Losy meczu lider przechylił na swoją korzyść w czwartej kwarcie, która wygrał 24:11. Po 21 "oczek" zdobyli wśród gospodarzy rozgrywający Patryk Bielecki (7/14 za 3) i Grzegorz Przewoźniak, a dla zwycięzców Mikołaj Grod. W innym ciekawie zapowiadającym się pojedynku AZS UMK Consus PBDI Toruń (7-2) ograł Politechnikę Gdańską (6-4) 83:66. Ojcem sukcesu był Zbigniew Malinowski (29 oczek, 8 zbiórek, 4 asysty). Jeśli gospodarze sięgną po dwa "oczka", wskoczą na drugie miejsce. Trefl II Sopot dzięki 22 punktom Pawła Dzierżaka ograł na wyjeździe SMS PZKosz Władysławowo 70:61. W niedzielę Asseco II Gdynia pokonało u siebie wysoko MF Meble Tczew 90:69. Co ciekawe gości grali normalne zawody nie biorąc przykładu z pewnego zespołu z grupy C. Do przerwy wynik był na styku, jednak trzecia kwarta rozwiała wszelkie wątpliwości. 24 punkty i 11 zbiórek zaliczył Daniel Grujić, a 17 oczek dodał Filip Matczak. Po drugiej stronie wyróżnił się autor 23 punktów i 8 zbiórek Filip Struski.

W grupie B lider MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl przegrał po raz pierwszy w tym sezonie ulegając na wyjeździe Księżakowi Łowicz 68:75. Kapitalne zawody w drużynie Roberta Kucharka rozegrał doświadczony center Jakub Dryjański  (28 punktów, 17 zbiórek). Po drugiej stronie tyle samo "oczek" zanotował Bartosz Bal. Dobra czwarta kwarta dała gospodarzom sukces (20:10). Porażkę tą wykorzystał AZS AGH Alstom Kraków, który w derbach okazał się lepszy od Wisły. Zespół Wojciech Bychawski dzięki dobrej drugiej połowie awansował na pierwsze miejsce w tabeli. 39 punktów Aleksandra Leńczuka dało ŁKS SMS MG13 Łódź wyjazdową wygraną nad Sokołem Ostrów Mazowiecka 83:78. Dla miejscowych 32 "oczka" zdobył Michał Wojtyński. Z rozgrywek po I rundzie wycofała się drużyna KS Piaseczno.

W grupie C AZS AWF Katowice wygrał po raz jedenasty w bieżących rozgrywkach tym razem okazując się lepsi po raz drugi od KK Polonii Bytom 76:66. Bohaterem miejscowych został Łukasz Szczypka, autor 21 punktów, 7 asyst i 5 zbiórek. Problemów ze zdobyciem dwóch oczek nie miał MCKiS Jaworzno, który u siebie wysoko ograł outsidera Roben Gimbasket Wrocław 88:45. Goście na chwilę obecną mają bilans w sezonie 0-11. Niecodzienny wynik padł w rywalizacji Alby Chorzów z MKS Dąbrowa Górnicza S.A. II. Przyjezdni wzmocnieni zawodnikami z TBL rozgromili rywali 92:29! 15 punktów rzucił Jakub Załucki, 14 Grzegorz Małecki, 11 Jakub Koelner, 9 Bartosz Wróbel, 7 Piotr Zieliński, 4 Paweł Szymański (do tego 6 zbiórek), a jedno oczko to efekt gry Mateusza Dziemby. Spotkanie zakończyło się skandalem i trwało 13 minut, ponieważ miejscowi gracze faulowali za każdym razem do momentu, aż 11 graczy spadło za przewinienia. Bez celnego rzutu spotkanie zakończył Adam Metelski. Kolejny mecz wygrał KKS Mickiewicz Romus Katowice (89:77 z AZS Politechniką Częstochowa) i znów do sukcesu poprowadził ich Tomasz Gembus, autor 28 punktów i 10 zbiórek.

W grupie D MKS Drogbruku Kalisz przed własną widownią pokonał MKS Sokół Marbo Międzychód 86:58. Zawody były rozstrzygnięte już do przerwy (46:27). Łukasz Wojciechowski zdobył 22 oczka, a dwa mniej dołożył rezerwowy Paweł Piros. Ostatni w tabeli Exact Systems Śląsk Wrocław w pierwszej kwarcie zaskoczył Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych (14:10). Jednak w dalszej fazie meczu Piotr Niedźwiedzki (21 oczek, 11 zbiórek) i Rafał Glapiński (20 punktów) poprowadzili swój zespół do sukcesu. Natomiast lider, Doral Zetkama Nysa Kłodzko rozgromił BC Obrę Kościan 108:63. 27 oczek to dorobek Michała Weissa. 22 dodał Szymon Kucia, a 14 i 15 zbiórek dołożył Rafał Wojciechowski

Wyniki:

GRUPA A

SMS PZKosz Władysławowo - Trefl II Sopot 61:70 (17:12, 20:23, 7:18, 17:17)
KS Basket Piła - KSK Noteć Inowrocław 77:80 (20:17, 13:19, 33:20, 11:24)
AZS UMK Consus PBDI Toruń - Politechnika Gdańska 83:66 (25:14, 21:19, 15:18, 22:15)
Asseco II Gdynia - MF Meble Tczew 90:69 (20:24, 22:14, 30:16, 18:15)
KUKS Dubois Koszalin - Kotwica 50 Kołobrzeg 60:69 (14:18, 20:14, 15:22, 11:15)

GRUPA B

Sokół Ostrów Mazowiecka - ŁKS SMS MG13 Łódź 78:83 (30:19, 22:26, 12:22, 14:16)
KS Księżak Łowicz - MCS Daniel Gimbaskets 2 Przemyśl 75:68 (19:21, 16:13, 20:24, 20:10)
TS Wisła Kraków - AZS AGH Alstom Kraków 57:70 (14:12, 21:23, 10:15, 12:20)
Stalma AZS UMCS Lublin - Polonia Warszawa 57:45 (8:12, 19:11, 18:4, 12:18)
MKS Skierniewice - KS Piaseczno 20:0

GRUPA C

MCKiS Jaworzno - Röben Gimbasket Wrocław 88:45 (26:12, 22:9, 27:8, 13:16)
KS AZS AWF Katowice - KK Polonia Bytom 76:66 (19:17, 18:11, 26:21, 13:17)
Alba Chorzów - MKS Dąbrowa Górnicza S.A. II 29:92
KKS Mickiewicz Romus Katowice - AZS Politechnika Częstochowa 89:77 (23:19, 22:17, 20:22, 24:19)
KS MOSiR Cieszyn - KS Pogoń Ruda Śląska 84:80 (24:17, 17:22, 14:19, 29:22)
Pauza: WKK ProBiotics Wrocław

GRUPA D

MKS Drogbruk Kalisz - MKS Sokół Marbo Międzychód 86:58 (19:12, 27:15, 21:16, 19:15)
Exact Systems Śląsk Wrocław - Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych 70:81 (14:10, 12:22, 25:26, 19:23)
Doral Zetkama Nysa Kłodzko - BC Obra Kościan 108:63 (31:15, 26:17, 23:18, 28:13)
KS Sudety Jelenia Góra - Biofarm Basket Suchy Las 60:78 (17:20, 11:20, 21:17, 11:21)
Muszkieterowie Nowa Sól - Jamalex Polonia 1912 Leszno 93:68 (26:18, 23:15, 20:17, 24:18)
Pauza: RKKS Rawia Rawag Rawicz