Wizards po dogrywce pokonali Nuggets, 7 punktów Gortata

Jacek Konsek

[tag=6711]Marcin Gortat[/tag] miał siedem punktów i 11 zbiórek w zwycięskim meczu z [tag=813]Denver Nuggets[/tag] 117:115. Czarodzieje do wygranej potrzebowali dogrywki.

Marcin Gortat spędził na parkiecie 28 minut, w czasie których trafił trzy z siedmiu prób z gry oraz jeden z dwóch rzutów wolnych. Dało to w sumie siedem punktów, do których nasz rodak dołożył 11 zbiórek, dwie asysty oraz przechwyt. Nasz rodak grał tylko przez trzy kwarty - czwartą i dogrywkę przesiedział na ławce rezerwowych.

Czarodzieje powinni ten mecz przegrać w regulaminowym czasie gry, jednak Kenneth Faried nie trafił ani jednego rzutu wolnego w ostatnich sekundach. Na szczęście dla gospodarzy zrehabilitował się chwilę później, blokując rzut Paula Pierce'a.

W dogrywce brylowali liderzy Wizards, którymi tego dnia byli John Wall, autor 19 punktów i aż 16 asyst oraz niespodziewanie Kris Humphries, zdobywca 21 punktów i 14 zbiórek. Dla rezerwowego podkoszowego to najlepszy występ w obecnym sezonie. 31 punktów i 12 zbiórek wywalczył dla Nuggets Ty Lawson, który chybił rzut w ostatnich sekundach dogrywki.

Czarodzieje odnieśli tym samym 30. wygraną w obecnym sezonie i z bilansem 30-15 plasują się na 2. lokacie w Konferencji Wschodniej.

Tymczasem tempa nie zwalnia Atlanta Hawks. 16. wygrana z rzędu oraz 30 w ostatnich 32 spotkaniach to wynik wprost imponujący! Jastrzębie nie dały szans Minnesocie Timberwolves, triumfując 112:100. - Potrzebowaliśmy niemalże całej połowy, aby zrozumieć jak oni są dobrzy. Są najlepszym połączeniem ofensywy i defensywy spośród wszystkich ekip w NBA - chwalił rywala Flip Saunders, trener Leśnych Wilków.

Paul Millsap zdobył 20 punktów, z kolei oczko mniej dołożył Al Horford, który miał 8/9 z gry. Co ciekawe, podkoszowy Hawks w ostatnich ośmiu meczach notuje skuteczność na poziomie 74 procent!

21-1 to bilans Golden State Warriors we własnej hali. Składa się na to 19. kolejnych triumfów zespołu, który jest największym zaskoczeniem obecnego sezonu. Wojownicy pokonali Boston Celtics 114:111 przy dużym udziale Splash Brothers, którzy zdobyli 53 punkty.

- Przez większość część spotkania wykonywaliśmy naszą pracę. Czuliśmy się zmęczeni i brakowało nam nóg. Każdy musiał walczyć ze swoimi słabościami - przyznał Steve Kerr, trener GSW, którzy w ostatnich sześciu dniach rozegrali cztery mecze.

Czwarty mecz z rzędu wygrali koszykarze Los Angeles Clippers, którzy na wyjeździe pokonali Phoenix Suns 120:100. O wygranej zadecydowała seria 15:0 w czwartej kwarcie, na którą Słońca nie miały już odpowiedzi.

Blake Griffin i Chris Paul zdobyli po 23 punkty dla gości, ten drugi dołożył do swojego dorobku również 12 asyst i osiem zbiórek.