Rekordowy mecz w Starogardzie! PGE Turów rozstrzelał Polpharmę

Jacek Konsek

48 asyst, 30 trójek i aż 236 punktów! Po strzeleckich popisach w Starogardzie Gdańskim [tag=1737]PGE Turów Zgorzelec[/tag] zakończył passę trzech porażek z rzędu i wygrał po raz 16. w sezonie.

Tak ofensywnego meczu w tym sezonie TBL jeszcze nie było. Pod koniec grudnia ubiegłego roku Trefl pokonał Polpharmę 119:115, w czwartkowy wieczór Farmaceuci i mistrzowie Polski zdobyli w sumie 236 oczek! Nie mogło być jednak inaczej, skoro obie ekipy rzucały na blisko 60-procentowej skuteczności, trafiły w sumie aż 30 trójek i miały 48 asyst.

Podopieczni Miodraga Rajkovicia przerwali tym samym pasmo trzech kolejnych porażek - dwóch w lidze oraz jednej w Pucharze Polski. Wygrana nad outsiderem rozgrywek da psychiczny luz przed zbliżającymi się meczami w 1/8 Pucharu Europy, gdzie zgorzelczanie mierzyć się będą z francuskim Paris Levallois. Pierwsze starcie już 3 marca.

Liderem zwycięzców był amerykański duet Tony Taylor-Mardy Collins, który uzbierał w sumie 49 punktów. Ten drugi miał też 10 asyst oraz siedem zbiórek. Obaj trafili też w sumie osiem trójek. Świetnie zza łuku rzucał też Jakub Karolak, który miał w tym elemencie 4/5.

Spotkanie od początku przebiegało pod dyktando obrońców tytułu, którzy w premierowej kwarcie mieli skuteczność powyżej 72 procent! W osiągnięciu wysokiej przewagi nie przeszkodziły nawet cztery faule Aleksandra Czyża w zaledwie... 6 minut.

Przed końcem pierwszej połowy było nawet 51:39 dla gości, lecz Polpharma nie zamierzała składać broni. Świetnie czuł się tego wieczora Tony Meier, który zdobył 29 punktów, z czego 17 w pierwszej połowie. Na początku trzeciej odsłony po trafieniach Milesa oraz Mateusza Jarmakowicza gospodarze objęli chwilowe prowadzenie - 63:62.

Zgorzelczanom po raz kolejny na odsiecz przyszły celne trójki. Trafiał Nemanja Jaramaz oraz Michał Chyliński, a kiedy kolejny rzut zza linii 6,75 w koszu umieścił Karolak, zrobiło się 91:76. Starogardzianie nie podnieśli się już, choć do końca walczyli dzielnie i potrafili rzucić mistrzom aż 110 punktów.

Polpharma Starogard Gdański - PGE Turów Zgorzelec 110:126 (27:34, 32:28, 26:36, 25:28)

Polpharma: Meier 29, Miles 24, Sapp 21 (12 as), Jarmakowicz 17, Bochno 7, Długosz 6, Struski 6.

Turów: Taylor 26, Collins 23 (10 as), Karolak 16, Chyliński 15, Kulig 13, Czyż 10, Jaramaz 9, Wright 9, Moldoveanu 5,