Legia nie składa broni! Będzie piąty mecz!

Jakub Artych

Koszykarze z Warszawy stanęli na wysokości zadania. Po pechowo przegranym sobotnim spotkaniu, w niedzielę podopieczni Piotra Bakuna w pełni zrewanżowali się rywalom.

Sobotni pojedynek dostarczył kibicom wielu emocji. Wydawało się, iż trzeci mecz padnie łupem podopiecznych Piotra Bakuna. Świetna końcówka czwartej kwarty sprawiła jednak, iż to drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego mogła wznieść ręce do góry w geście triumfu. Koszykarzom Mikołaja Czai brakowało już tylko jednego zwycięstwa do upragnionego finału I ligi.

Początek niedzielnej potyczki przebiegał pod dyktando beniaminka ze stolicy, który nie mógł pozwolić sobie na kolejną porażkę. Imponował Arkadiusz Kobus, który razem z Łukaszem Wilczkiem trzymał grę Legii. Goście z Ostrowa Wielkopolskiego natomiast mieli problem ze skutecznością rzutów z gry, która dzień wcześniej okazała się ich kluczem do zwycięstwa.

Stal nie zamierzała jednak odpuszczać. W kolejnych minutach pojedynek się wyrównał. Co prawda w dalszym ciągu utrzymywała się przewaga Legii, to jednak dyspozycja gości z Ostrowa była zdecydowanie lepsza. Koszykarze Mikołaja Czai minimalnie poprawili skuteczność oraz grę pod tablicami. Nie do zatrzymania był jednak wspomniany wcześniej Kobus. Skrzydłowy Legii w pierwszej połowie zdobył 15 oczek i był wiodącą postacią ekipy z Warszawy.

Przerwa nie wpłynęła korzystnie na oba zespoły. Po zmianie stron byliśmy świadkami słabszej skuteczności i niedokładnych podań. Nerwy szybciej opanowała Stal, która odrobiła straty do gospodarzy. Po skutecznej akcji Wojciecha Żurawskiego, miejscowi mieli jedynie dwupunktową zaliczkę.

Przed decydującą batalią legioniści zdołali jednak wywalczyć 6 oczek zapasu. Ostatnia odsłona była niezwykle wyrównana. Mimo prowadzenia, koszykarze z Warszawy cały czas byli nękani przez ambitnych graczy z Ostrowa. Ostatecznie drużyna Piotra Bakuna nie wypuściła z rąk ciężko wypracowanego prowadzenia. O losach tego półfinału zadecyduje piąty mecz, który odbędzie się w środę w Ostrowie Wielkopolskim.

Legia Warszawa - BM Slam Stal Ostrów Wielkopolski 67:59 (17:11, 23:21, 8:10, 19:17)

Legia: Kobus 19, Wilczek 15, Aleksandrowicz 14, Trybański 8, Kwiatkowski 5, Bierwagen 4, Świderski 2, Bojko 0, Ornoch 0, Paszkiewicz 0.

Stal: Żurawski 17, Pisarczyk 9, Zębski 9, Ochońko 8, Suliński 7, Sirijatowicz 4, Mroczek-Truskowski 3, Olejnik 2, Adamczewski 0, Milczyński 0.

Stan rywalizacji: 2:2