Włochy: Bardzo solidne występy Polaków

Karol Wasiek

Z bardzo dobrej strony w trzeciej kolejce Lega Basket pokazali się reprezentanci Polski. Zwycięstwo odniosła jednak tylko ekipa Aleksandra Czyża, która jest wiceliderem tabeli.

Giorgio Tesi Group Pistoia świetnie radzi sobie na początku nowego sezonu. W niedzielę drużyna, w której występuje Aleksander Czyż, pokonała na wyjeździe Dolomiti Energia Trentino 74:54. Reprezentant Polski na parkiecie spędził 16 minut, zdobywając w tym czasie sześć punktów i pięć zbiórek.

Najlepsze spotkanie w tym sezonie rozegrał z kolei w sobotę Jakub Wojciechowski, który uzyskał dziesięć oczek i miał siedem zbiórek w ciągu 20 minut. Jego Acqua Vitasnella Cantu przegrał na wyjeździe z liderem tabeli, Juvenilia Reggio Emilia 92:97.

W przedostatnim meczu trzeciej kolejki Banco di Sardegna Sassari, mistrz Włoch, przegrał sensacyjnie na własnym parkiecie z Enel Brindisi 78:95. Gospodarzom nie pomogło nawet 21 punktów Davida Logana. Tylko dwa oczka do dorobku drużyny dołożył Christian Eyenga.

Po trzech kolejkach najwyżej w tabeli plasuje się ekipa Czyża, która jest wiceliderem. Zespół Logana zajmuje piąte miejsce, z kolei Acqua Vitasnella Cantu jest czerwoną latarnią ligi.