/ Koszykówka

Inauguracyjna wygrana Pogoni we własnej hali

Krzysztof Kaczmarczyk

Koszykarze meritumkredyt Pogoń Prudnik wygrali swój trzeci mecz w bieżących rozgrywkach, ale dopiero pierwszy przed własną publicznością. Bez wygranej z Prudnika wyjechali rywale z GTK Gliwice, przegrywając 60:69.

Gliwiczanie na ciężkim terenie w Prudniku rozpoczęli bardzo dobrze, bowiem w połowie pierwszej ćwiartki prowadzili 10:2. Gospodarze jednak zdołali się obudzić z letargu już po 10 minutach prowadzili różnicą "oczka".

Ambitni zawodnicy ze Śląska, pomimo braków kadrowych, nie zamierzali się jednak poddać. Dobre otwarcie kolejnej ćwiartki i niezła gra w defensywie sprawiła, że do szatni na przerwę dość niespodziewanie to właśnie GTK schodziło z trzypunktowym prowadzeniem.

Po zmianie stron do ofensywy ruszyli gospodarze. Co prawda długo nie potrafili złamać przyjezdnych, ale z pomocą przyszedł skuteczny Kacper Stalicki. Rzucający Pogoni w samej tej części mecz wywalczył 10 punktów i w dużej mierze to właśnie jemu miejscowi mogli cieszyć się z 6 "oczek" zaliczki przed decydującą częścią.

W niej meritumkredyt Pogoń bohatera miała w osobie Tomasza Nowakowskiego. Po jego akcji 2+1 było 58:49 i wydawało się, że rywale są już na łopatkach. GTK zdołało się jednak jeszcze podnieść i zmniejszyć straty do 5 punktów, ale w tym momencie zza łuku celnie przymierzył Paweł Bogdanowicz, a dzieła zniszczenia dokończył Grzegorz Mordzak.

Tym samym team z Prudnika w swoim drugim meczu we własnej hali odniósł pierwszy triumf. W środę głównymi autorami tego triumfu byli Nowakowski i Stalicki, którzy wywalczyli odpowiednio 19 i 13 punktów.

Gliwiczanie walczyli na tyle, na ile byli w stanie. Ostatecznie musieli pogodzić się z porażką, która była już trzecią w sezonie.

meritumkredyt Pogoń Prudnik - GTK Gliwice 69:60 (13:12, 12:16, 26:19, 18:13)

Pogoń: Nowakowski 19, Stalicki 13, Mordzak 10, Bogdanowicz 9, Chmielarz 6, Leszczyński 6, Cichoń 4, Madziar 2, Bodziński 0, Moczulski 0.