Spóźniony finisz rezerw Śląska w Poznaniu

Patryk Neumann

Jednostronny pojedynek zakończył 17. kolejkę I ligi koszykarzy. Biofarm Basket Poznań pokonał Exact Systems Śląsk Wrocław 84:73. Gospodarze odnieśli piąte zwycięstwo w sezonie a goście doznali piątej porażki z rzęd.

Mecz dwóch drużyn znajdujących się w dolnej części tabeli rozpoczął się od prowadzenia gospodarzy 7:2. Biofarm Basket Poznań, który wygrał także pierwsze spotkanie z rezerwami Śląska, przeważał w pierwszej kwarcie. Po dziesięciu minutach to goście byli jednak w lepszych nastrojach, gdyż dobitka Przemysława Hajnsza zapewniła im prowadzenie 18:17.

O kolejnych 20 minutach młodzi wrocławianie powinni jak najszybciej zapomnieć. Szczególnie w drugiej kwarcie nie potrafili sforsować defensywy rywala i zdobyli tylko sześć punktów. Poznaniacy długo się rozkręcali, lecz już w trzeciej odsłonie zagrali na wysokim poziomie uzyskując nawet 23 oczka przewagi.

Na nieco ponad cztery minuty przed końcem po dobitce Adama Metelskiego było 79:58 i nic nie wskazywało na ciekawą końcówkę. Wtedy jednak przyjezdni się rozstrzelali zdobywając 13 kolejnych punktów i znacząco redukując różnicę. Biofarmowi Basket zabrakło koncentracji, a Śląskowi czasu na dogonienie przeciwnika. Miejscowi mieli wyższą skuteczność, szczególnie w próbach z dystansu. Trafili dziewięć a Śląsk sześć rzutów. Przewagę poznaniacy uzyskali także na linii rzutów wolnych, lecz ze względu na dużo większą liczbę szans. Goście byli lepsi w zbiórkach - 40:33, ale popełnili o trzy straty więcej.

Trzech koszykarzy z Poznania rzuciło łącznie 50 punktów. Damian Szymczak zdobył 21 oczek. Piotr Wieloch dodał 15 a Adam Metelski 14 punktów. Najlepszy strzelec gospodarzy trafił 6/8 rzutów z gry w tym 4/5 z za linii 6,75 metra.

Także trzech zawodników wyróżniło się w Śląsku. Jakub Musiał zdobył 16 a Przemysław Gworek 14 oczek. Najlepiej jednak zaprezentował się Hajnsz, który osiągnął double-double - 20 punktów i 12 zbiórek.

Biofarm Basket Poznań - Exact Systems Śląsk Wrocław 84:73 (17:18, 17:6, 27:16, 23:33)

Biofarm Basket: Szymczak 21, Wieloch 15, Metelski 14, Fiszer 8, Frąckowiak 8, Szydłowski 6, Bręk 5, Smorawiński 4, Stankowski 2, Kurpisz 1, Pawlak 0.

Exact Systems Śląsk: Hajnsz 20, Musiał 16, Gworek 14, Sanny 7, Muskała 6, Pruefer 6, Czyżnielewski 2, Wnętrzak 2, Bożenko 0, Stawiak 0.