Kolejny świetny mecz Kuliga w Turcji

Karol Wasiek

Damian Kulig imponuje formą w ostatnich tygodniach. W sobotnim spotkaniu z Istanbul BB reprezentant Polski zdobył 16 punktów i był drugim najlepszym strzelcem w drużynie Trabzonsporu Basketbol.

Damian Kulig w sobotnim meczu z Istanbul BB na parkiecie spędził aż 35 minut. W tym czasie zdobył 16 punktów, trafiając sześć z dziesięciu rzutów z gry. Do swojego dorobku reprezentant Polski dołożył także cztery zbiórki.

Podkoszowy był drugim strzelcem w swojej drużynie. Lepszy wynik (25) osiągnął jedynie Dwight Hardy.

Trabzonspor Basketbol, który zażarcie walczy o udział w play-offach, musiał uznać wyższość Istnbulu BB. Rywale pewnie wygrali 89:74. Dobre zawody zaliczył Ben McCauley (15 punktów), który w przeszłości reprezentował barwy Polpharmy Starogard Gdański.

Swój mecz w sobotę rozegrała także ekipa Besiktasu Stambuł z Maciejem Lampe w składzie. Polak na parkiecie spędził jednak zaledwie dziewięć minut. W tym czasie oddał pięć niecelnych rzutów.

Besiktas przegrał na własnym parkiecie z Royal Hali Gaziantep 84:95.

Źródło: TVP S.A.