Polpharma pokazała charakter! Pewne zwycięstwo Kociewskich Diabłów

Jakub Artych

Koszykarze ze Stargardu Gdańskiego zagrali bardzo dobry mecz. Na dodatek świetnie dysponowany był Marcin Flieger, który zdobył aż 24 punkty.

Przypomnijmy, iż w pierwszym starciu obu zespołów zdecydowanie lepsze okazały się Kociewskie Diabły, które pokonały rywali 82:56. Najlepszy na pakiecie był wówczas Michael Hicks, którego występ w sobotnim meczu stał pod wielkim znakiem zapytania. Ostatecznie lider Polpharmy pojawił się na parkiecie.

W pierwszej połowie to jednak nie 32-letni zawodnik był motorem napędowym gospodarzy. Ciężar zdobywania punktów wziął na siebie rozgrywający Marcin Flieger, który w tej części gry zdobył 14 oczek. Lepiej w mecz weszli co prawda koszykarze z Koszalina, jednak z biegiem czasu zarysowała się przewaga Kociewskich Diabłów. Drużynę AZS-u zawodziła skuteczność, szczególnie rzutów za dwa punkty.

Wspomniana skuteczność w zespole z Koszalina zdecydowanie poprawiła się w drugiej połowie. Dzięki niej goście byli równorzędnym rywalem dla Polpharmy, która chciała potwierdzić dobrą formę z ostatnich tygodni.

Marcin Flieger zagrał świetny mecz
W szeregach AZS-u, do dobrze grającego Piotra Dąbrowskiiego dołączyli: A.J. Walton oraz Adam Pechacek, dzięki którym przyjezdni mogli myśleć w sobotni wieczór o zwycięstwie. Obie drużyny ograniczyły również straty do minimum, w efekcie czego fani w Starogardzie Gdańskim oglądali bardzo ciekawe zawody.

O losach spotkania niewątpliwie przesądziła czwarta kwarta, w której gospodarze rozbili rywali.

Kapitalny mecz zagrał wspomniany na początku rozgrywający Marcin Flieger, który zdobył 24 punkty. Double-double zaliczył Damien Kinloch, a udany powrót po kontuzji zanotował Michael Hicks. W szeregach AZS-u najskuteczniejszy okazał się Artur Mielczarek.

Polpharma Starogard Gdański - AZS Koszalin 81:72 (17:22, 19:11, 17:19, 28:20)

Polpharma: Flieger 24, Hicks 15, Kinloch 15, Paliukenas 8, Dee 7, Diduszko 6, Mirković, Długosz 0.

AZS: Mielczarek 17, Pechacek 15, Dąbrowski 13, Walton 10, Gliddon 6, Nowakowski 4, Witliński 4, Wadowski 3, Śpica 0.