Facebook

Turcja: Świetny mecz Mateusza Ponitki

Stanisław Grabowski

W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia w meczu dwunastej kolejki ligi tureckiej Pinar Karsiyaka pokonał u siebie Galatasaray Stambuł 78:72, a bardzo dobre zawody rozegrał reprezentant Polski Mateusz Ponitka.

Pinar Karsiyaka Izmir odniósł siódme zwycięstwo w bieżącym sezonie w lidze tureckiej. Po ciekawym i wyrównanym spotkaniu gospodarze okazali się lepsi od Galatasaray Stambuł 78:72. Mateusz Ponitka rozegrał bardzo dobre zawody spędzając na parkiecie 36 minut i 29 sekund. Polak w tym pojedynku zdobył 15 punktów, trafiając 4 z 7 rzutów za 2, 2 z 3 za 3 oraz 1 z 3 z linii rzutów wolnych. Ponadto dodał na swoim koncie 3 asysty, 2 zbiórki i blok. Ciekawie wyglądała jego rywalizacja z Blake Schilbem.

Samo spotkanie było bardzo wyrównane i zacięte, a maksymalna różnica wynosiła w nim osiem oczek dla jednej ze stron. Apogeum emocji zostało osiągnięte na 52 sekundy przed końcem meczu przy stanie 71:67 dla Pinaru. Wtedy to sędziowie przerwali rywalizację na kilka minut. Po wznowieniu gry szybką trójkę trafili goście, a miejscowi w następnej akcji odpowiedzieli tym samym. 23 "oczka" dla zwycięzców zdobył Dajuan Summers.